Enalsifa Dünya
469872-airbrushed-artwork-cavern-concept-art-digital-art-fantasy-art-fire-floating-landscapes-painti.png

ENALSİFA-DÜNYA

İsim: ENALSİFA-DÜNYA

Sembol: Koruyucu, Dindar, İtaatkar, Bilge, Güçlü, Nefret, Sükûnet, Gizemli, Sadık

İlah Türü: Nëntokësore

Kudret Sınıfı: Seviye-3

Özel Akraba İlişkileri: ENALSİFA-DÜNYA, güneş enalsifa soyunda önemli bir yere sahiptir. ENALSİFA-VENÜS'ün kardeşidir. ENALSİFA-MERKÜR onun kuzenidir. Güneş sistemi enalsifaları denilince akla gelenlerden biridir. ENALSİFA-DÜNYA, güneş sisteminin en sinirli, en espri seven ve en egolu enalsifasıdır. Enalsifalar ile uzun süredir görüşmemiştir. Enalsifalar ile uzaktan ve mental olarak iletişim kurar. Genellikle vaktini dünya içinde dolaşarak ve canlıları izleyerek geçirir. Ara sıra astral seyahat yapar. Otoriterdir ve dini ögeleri dünyaya yayarak egosunu tatmin eder. Hızlı sinirlenen yapıya sahiptir. Sinirlendiğinde doğal afetler ortaya çıkarır. Nedeni bilinmese de espri yapmaya ve dalga geçmeye bayılır. Ateşleri ve magmaları sever. İnsanlar arasından elçi seçmeyi ve onunla konuşmayı sever.

images_35-7.png

Dünya Sonu Senaryosu(Enalsifa uzullarını dünyaya sarıyor ve kanatlarını hazırlıyor)

Açıklama: ENALSİFA-DÜNYA, en az 1 kilometre uzunluğa sahip olan 50'den fazla kafaya sahip olan ejderimsi bir varlıktır. Söylediğine göre Dünya Sonu Senaryosu gerçekleştiğinde kanatlarını ortaya çıkaracak ve başka bir gezegene yerleşecek. Uzunluğu konusunda buradan dünyanın her yerine ulaşabileceğini ve kafaları konusunda da buradan dünyanın her yerini görebileceğini söyler. Elleri ve bacakları konusunda bilgi vermese de yaklaşık 20 ayağı görülmüştür. Kanat sayısı sorulduğunda da "Vücudumun her yerinde en az 2 dev kanat vardır." cevabını verir. Kendisinin fotoğrafının çekilmesinin sorun olmadığını söyler. Fotoğrafı çekilir ve birkaç kişiye gösterilir. Her kişide kafası farklı gözükür. Bunun nedeni sorulduğunda ENALSİFA-DÜNYA'nın gerçek kafasını sadece AD-█'in bileceğini söyler. Birçok kafası olduğunu söyleyen kişiye de şu yanıtı verir: "Sen, iki kolun olduğunda ikisini de kullanıyorsun. Ben, birçok kafam olduğumda hepsini de kullanıyorum." AD-█, "Her kafasının işlevi aynıdır fakat bizim gibi sadece bir tane kafasını daha sık kullanır." Kişiye göre değişen bu kafalar, kişinin hayal gücüne dayanmaktadır. ENALSİFA-DÜNYA'nın kafası birkaç montaj ile değiştirilir ve klasik ejderha kafası gibi gösterilir. ENALSİFA-DÜNYA'nın yapısı hakkındaki bilgiler gizlenmiştir.
ENALSİFA-DÜNYA, kendini açıklarken kendisinin bu gezegenin Enalsifa'sı olduğunundan bahseder. Enalsifa'nın da tanrının bizim gibi ilahlara verdiği sınıf olduğunu belirtir. Kendisi bu türler arasında yeraltında yaşayan Enalsifa sınıfından geldiğini bahseder. ENALSİFA-DÜNYA, "Tanrı beni bu dünyadan sorumlu kıldı, bende bu yüzden buradayım." açıklamasını yapar. Bu açıklamalar dışında kendi hakkında başka hiçbir açıklama yapmadı.

Ses Dosyası:[Dünya]

Ek Dosya: Röportaj

ID:00-01-04

KONU: ENALSİFA-DÜNYA

TÜR: Röportaj

SEVİYE: Tarikat Lideri

ENALSİFA-DÜNYA: Merhaba, ziyaretçi. Buraya gelmenin yasak olduğunu unuttun mu?

Markov Lieman: Sizin efsanevi görünüşünüze hayran kaldım. Sizin karşınıza çıkmak bir şereftir.

ENALSİFA-DÜNYA: Hmmm. Uzun zaman boyunca ilk defa biri bu şekilde karşıma çıktı. Üstelik bu yaptığının yasak olduğunu bile bile. Cesur birine benziyorsun, benim için bir iyilik yapar mısın?

Markov Lieman: Yaparım tabi ki. Sizin her sözünüz benim için bir emirdir. Sizin kulu…

ENALSİFA-DÜNYA: Markov Lieman. Ateist araştırmacı ve doktor. Seviye 4 personel. Benim hakkımda araştırmalar yapan grubun başındasın. Hayatında ilk defa inanç duygusunu yaşıyorsun. Markov, sen benim öğretimlerimi ve felsefemi sürdürecek olan bir insan topluluğun lideri olacaksın. Kuracağın tarikat, enalsifaların kudretini ve insanoğlu için yaptıkları karşısında yapılacak tek şey olan bize olan sadakatleri olduğunu öğretecek. Benim felsefemi ve kudretimi insanoğluna öğretmek ve onları eğitmek senin en önemli görevin olacak. Bizim soyumuzu ileride öğreneceksin. Benle konuştuğunu kimse bilmeyecek ve bu tarikatı kurmakla RSC kurumunda sorun yaratmayacaktır. Bunları unutma ve bu kutsal görevi yerine getir.

Markov Lieman: (Arkasına dönüp yürümeye başlar)

ENALSİFA-DÜNYA: Tanrıyım diye sizinle dalga geçmem diye bir şey yok bu arada. O yaşlı pastırma suratlı Papaların giydiği kıyafetlerden giyeceksin. Siyah ve kırmızı renginde alevli havalı bir şey olsun. Dini bir liderin doktor gibi gözükmesini istemem. Bir de şu dünya dinleri gibi ahlaki şeyler yapmayacağım artık. Birazda kendimizi övelim dimi?(Kıkırdayarak mağaranın derinliklerinde kaybolur)

Markov Lieman:

[Röportaj sonu]

NOTLAR:
Bu röportaj hakkında hiçbir not bulunmamaktadır.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License