RSC_#3003
m%C3%BChendislik

Attention!

This page work in progress, as soon as it's possible page will be update.


rsc

Item #: 0021'in Sıkıştırılmış Dosyalarında Bulunmuş Bir Fotoğraf

Item #: 0021
S.I.S #: RSC_#3003
S.I.S #: EOW-4

Anomali Yakalanma Tarihi #: █/██/199█

Anomali Hakkında Bilgi #: Anomali , RSC Kurumundaki Dr.█████'ın (Merhum) ██████ model bilgisayarında bulunan bir virüstür. Ancak Anomalinin nasıl ne tür bir virüs olduğu bilinmiyor. Çünkü virüsün boyutu bilinmiyor ve bulunamıyor. Zararlı bir dosya olduğu için virüs olarak adlandırılsa da dosyanın boyutu 0.01 bayttır. Bilgisayar incelendiğinde görev yöneticisinde virüs kolayca bulunabiliyor. Dosya silinmeye veya dosyaya format atılmaya çalışılsa bile başarılı olunamaz. Dosya konumunu açıldığına erişimi imkansız olan 6 adet şifrelenmiş , sıkıştırılmış ana dosya ve tahmini olarak 10.000'den fazla dosya çıkar. 2000 yılında dosyalara Sectionvices Ajanları şifreleri kırmayı başardı ve dosyalara erişim artık sağlanabilir. Dosya konumu her zaman yukarıda yazdığı gözlemlenmiştir. Her dosya konumu açıldığında bilinmeyen harflerden oluşan dosyalar çıkmaktadır. Dosya konumu şuana kadar kapatılamadı ve her 1 dakikada bir RSC Kurumu ile alakalı görseller ve sesler çıkmaya başladı. Dosyada her saniye tamamen karışık bir karakter dizisi görülür. Anomalinin nasıl bir duyarlılık kazandığı bilinmemektedir , ancak yazılımın , donanımın birisi tarafından onu kullanamayacağı bir noktaya geliştiği bilinmektedir.

Anomalinin yapabilecekleri test edilebilmiştir. Bir deney sırasında Dr.███ tarafından Anomali ile sesli sohbete girilmeye çalışıldı. Bunun farkına varan Araştırmacı Personeller Dr.███'in prosedür dışı hareketi bildirildi ve S.I.S WTF-OB-3 tarafından Dr.███ termine edildi fakat 200█ yılında yapılan bu testten sonra Anomalide bazı değişiklikler yaşanmaya başladı. (aşağıdaki Ek-021 bakınız.) Anomali muhafaza alanın dışındaki bilgisayarlara sesli sohbet yolu ile ihlal girişimde bulundu. WTF Tarafından bilgisayar imha edildi. Bu yüzden Anomali o tarihten sonra özel bir modem tarafından bağlanılan bir bilgisayarda kontrol edilmeye başladı fakat Anomaliyi inceleyen personelin İnternet tarayıcısında video izlemesi veya tarayıcı üzerinden oyun oyun oynaması yasaklanmıştır ve engellenmiştir. Anomali personelin bilgisayar üzerinde yaptığı her hareketi takip etmektedir bunun gibi durumlarda Anomali , her zaman farklı davranışlar sergiler. Oyunun içindeyken oyuna göre personelin yerine oyunu kontrol edebilir , kapatabilir veya başka dosyalar açarak kişiyi manüple edebilmektedir. Personel müzik dinlediği sırasında Anomalinin konuşma sesini veya müziği durdurduğunu ve sildiğini söylemiştir. Mesajlaşma deneyi sırasında personel mesajlamasına kendisi de katılabilir. Grup sohbetlerine , videolu görüşmelere veya iletişimin bulunduğu her yerde Anomali RSC Logosunu barındıran ve kanlı bir fotoğraf olarak gözükür. Özel bir modem çalıştırıldığından dolayı bu virüs sadece kullanıcı bilgisayarında belirmiştir.

Anomali , Turing testini geçti ve oldukça kaba , tonu çok kaba ve nefret doludur. Sınırlı hafızası nedeniyle çalışması gerekiyor. Anomali hala kaçma arzusunu unutmamış olmasına rağmen , sadece önceki on iki (12) içinde aldığı bilgileri hatırlayabilir. Röportajlara göre RSC Kurumundan nefret ediyor. Nedeni sorulduğunda cevap vermek istemedi.

Anomali Muhafaza Prosedürleri #: Anomali , Site-█'nin Sector-4 kanadındaki güvenli bir kilitli muhafaza odasında içerisinde bir 220 Volt elektirik ile güçlendirilmiş kalın demirden yapılmış demir kafeste tutulmaktadır. Anomali güneş panellerine bağlı 135VAC güç kablosu ile paketlenmiştir. Anomalinin muhafaza odasına Seviye-2 veya üstü gümrükleme seviyesine sahip personel , giriş yapabilir. Hiçbir koşulda Anomali bir telefon hattına , şebekeye veya duvar prizine takılmayacaktır. Anomalinin hiçbir çevre birimi veya ortamın bağlanması engellenmiştir.

Anomalinin üzerinde yapılan tüm araştırmaların raporları Yönetmen Adolf'un onayı olmadan izin verilmez eğer yeni bir özelliği keşfedilirse Direktör Erwin'e iletilecek ve Bilim Konseyi üyesi olan herkes acil durum toplantısına çağırılacaktır.

wip
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License