Kaos'un Gözü

1937'de AD-4'ün Tesis-001 gezisi sırasında 2 Zeta-X ve 1 Araştırmacı Personel tarafından suikast'e uğraması sonucunda AD-4 ağır yaralanmıştı bunun üzerine Tesis-001'de Acil Durum Kanalı aktifleştirildi ve 3 şüpheli kısa bir süre sonra yakalandı. 3 şüpheli ağır şartlar içerisinde sorguya alınmıştır fakat 3 şüpheli de misyonlarından ve amaçlarından bahsetmemekte kararlıydılar. Bunun üzerine 3 şüpheli üstünde █████████, ████████ ve ███████ gibi işkenceler uygulandı. 2 şüpheli bu işkencelere dayanamadı ve can verdi. Kalan 1 şüpheli ise tüm her şeyi deşifre etti ve ardından termine edildi.

Kurum 1938 yılına kadar bu kıymık grup üzerinde araştırmalarına devam etti ve ele geçirilen sonuçlar Tesis-██'da kopyası ile beraber depolandı. 1939 yılında kıymık grup kendilerini Kaosun Gözü olarak tanıtmaya başladılar. Kendileri yoksul, gelişmekte olan ülkelerdeki otoriter rejimleri, genellikle halk içinde yetişkin ve çocukları hedef alarak kendi kuvvetlerine kattılar. Bu da ülkelerin uğradığı aşırı yoksulluk ve savaşın korunmasına yardımcı olmuştu, böylece radikal deneyimlerini ve otoriter güçlerinin devam etmesi yanında genel olarak ticaret üzerinde büyük etkileri oldu.

1947'de, görünüşte rutin aşamalı bir operasyonun bir parçası olarak, Kaosun Gözü, birkaç RSC nesnesini Kurumun dışından uzaklaştırdı ve onlarca kusurlu şüpheli Kurum araştırmacılarını çeşitli güvenli yerlere taşıdı. Aynı gün içerisinde, Kurum Tesislerine planlanmış diğer baskınları da meydana geldi. Kaosun Gözü, büyük araştırma ve askeri potansiyele sahip RSC nesnelerini ele geçirdi ve Kurum personeline ağır zayiatlar verdi. Bu durum AD Konseyini korku ve şaşkınlık içerisinde bıraktı. RSC Kurumu, Kaosun Gözüne savaş ilan etti. 1951 yılına kadar süren savaş sonucunda Kaosun Gözünün büyük gücü yavaş yavaş yok oluyordu, ilerleyen süreçte elinde bulundurduğu bölgeleri, sermayeleri ve RSC nesnelerini yavaş yavaş kaybetmeye başladı. RSC Kurumu bu durumu fırsat bilerek Kaosun Gözüne çalışan hain isyancı ajanları araştırmaya başladı. Bulduğu ajanları izleyerek onları, yakalamaya çalışmıştı ya da suikast girişimleri yaparak öldürmeye başlamıştı. Bunun sonucunda güçleri neredeyse tamamen yavaşladı.

1952 yılında resmi olarak Kaosun Gözü yok olmuştu fakat asla tamamen değildi. 1960'lı yıllarda Demolition Forces adında Baş Kumandası 3 Kerberus'dan oluşan yeni bir örgüt oluşturulmuştu. Bu örgüt belirli örgütlere karşı mücadelesi sonucu sebebiyle Kurum saflarından ayrılan kişilerin oluşturduğu anarşist bir terör örgütüydü. Yani kısacası yeni bir Kaosun Gözüydü. Kaosun Gözü ile neredeyse aynı misyonları vardı. Diğer organizasyonların operasyonlarını engellemeye çalışmak veya da anormal etkenleri çalmak genel olarak yaptıkları işlerdendi.

Dünyada bulunan büyük ve küçük terör örgütlerini kendi bünyesine almayı başarmış olan Demolition Forces, bununla beraber dünya üzerinde kara borsa ve illegal kazançların 55%'lik kısmını kendi bünyesinde kullanmaktadır. 45%'lik kalan kısım ise henüz gelişmemiş ve yoksul ülkelere gerekli erzak, ilk yardım çantaları vs. malzemeleri karşılamak için kullanmaktadır. Demolition Forces diğer organizasyonlar hakkında bilgi toplamak için isyancı ajanları organizasyonların içine sokmaktadır, bu yüzden Kurum personelinin Demolition Forces hakkında belirli bir bilgiye sahip olması gerekmektedir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License