RSC-009


Saklama Prosedürleri: RSC-009'un bulunduğu İtalya/Ravenna isimli bir kentte ve Wint Ambrose adlı bir otelde bulunan RSC-009'a giriş yapılmasını sağlayan bir kapıdır. Bu mekan Bölge-23 olarak adlandırılmıştır. RSC-009'a giriş yapmamızı sağlayan kapı ve çevresi 30 x 10 metrelik 3 kat demirle güçlendirilmiş bir odada muhafaza edilmek zorundadır. Odanın sıcaklığı 37.5°C'yi geçmemelidir. Geçtiği taktirde Wint Danger Prosedürü uygulanmak zorundadır.

Açıklama: RSC-009, bir tür koridora açılan 2.5 metre çapında, 4 metre uzunluğunda olan paslanmış bakırdan oluşan kapıdır. Bu kapının dış yüzeyi mat su yeşili boyanmıştır ve küçük korozyon alanları ve hafif çizilmeler dışında, uzun süre elementlere maruz bırakılmamaları durumunda dikkat çekici özelliklere sahip değildir. Kapı temel bir sürgü cıvatası ve asma kilit için bir kilit ile donatılmamıştır. Kapının alt kısımlarına doğru bir kapı kolu benzeri bir cisim vardır. Bu kapı kolunun geriye doğru çekilmesi ile açılmaktadır. Kapı açıldığında tahmin edilemez bir seviyede spot ışık yaymaya başlar ve kişilerin geçici körlük yaşamasına sebep olur kapıdan içeri girildiğinde ise bir anda bir bilinmeyen bir koridora düşersiniz.

RSC-009'un iç kısımları dış kısımları ile önemli farklılıklar göstermektedir; kapıdan içeri girdikten sonra hiç keşfedilmemiş bir otel odası koridorları ile karşılaşırsınız. Bu koridorların başlangıcı veya bir sonu varsa da bulunamadı, RSC-009'un barındırdığı koridorları çok iyi kombine edilmiştir ve ilginç bir biçimde tam bir kusursuz mühendislik çalışmasıdır. Kimler tarafından yapıldı veya üretildi bilinmiyor.

RSC-009'un içerisindeki koridorlar, beyaz bir boya donanımlarda duvarlara tutturulmuş lüks spot ev ışıkları gibi görünen düzenli aralıklarla aydınlatılmaktadır. Spot ışıkların bir çoğu herhangi bir titreşim veya hareket sergilemez. Yerlerde, değişik motiflerle süslenmiş bir akrilik halı benzeri düzenli halılardan oluşmaktadır. Bu halılar ne kadar uzağa gidilse bile motifleri sürekli aynı olduğu gözlemlenmiştir. Koridorların sıcaklığı 37°C derece olduğu bilinmektedir.

RSC-009'un bağlandığı koridor kompleksinin tam boyutu, kapı her kapatıldığında ve daha sonra yeniden açıldığında kapının bilinmeyen bir şekilde oluşturduğu 'girişi' farklı bir koridor bölümüne açıldığı için tam boyutunu hesaplamak imkansızdır. Kapı kapalıyken koridor içindeki personelin kaderi bilinmemektedir, ancak labirentte keşfedilenler hala açlığın muhtemel bir sonuç olduğunu göstermektedir.

RSC-009'da kullanılan GPS üniteleri, cep telefonları gibi, işe yaramaz hale getirilir. RSC-009'a gönderilen uzaktan kumandalı robotlar da benzer şekilde bozulmuştur ve kapıdan koridor içine doğru 30 metre uzaklaşılınca bu tarz cihazlar işlevsiz kalmaktadır. Bu yüzden koridorların iç planının haritası çizilmesini baya zorlaştırmıştır. Telsiz veya radyo gibi kitle iletişim araçları kapı açık olduğunda kullanılabilir fakat kapı kapatılırsa iletişim kesilir.

RSC-009'un her koridorunda düzensiz olarak koyulmuş 2 adet kamera vardır. RSC Kurumu bu kameraları nasıl izleyebileceği hakkında çalışmalar başlattı ve bir koridordaki █ kameranın sistemlerini RSC Kurumu denetimi altına almayı başarmış ve 7/24 izleme altına almıştır. İncelemelere göre koridorlarda gezen herhangi bir canlı formuna rastlanmamıştır.

RSC-009'un bazı koridorları ise bazı değişik lüks lambalar ve absürt bir birbirine benzer tablolardan oluşur. Bu tablolar birbirine benzer boyutta genel olarak benzer içerikler taşırlar ve tablolar karışık olarak dizilmiştir. Bazı Araştırmacı ve Deneklerin iddialarına göre bu resimler birbirleri ile birleştirildiğinde bir mesaj veriyor. Her koridorda farklı cisimler, motifler vs. bulunur ayrıca birbirlerine karşı olan odaların birçoğu kilitlidir ve herhangi bir numaraları yoktur. Kilitli olmayan odalarda ise yatak, tuvalet, komodin, dolap vardır. Komodin ve dolap boştur, tuvalette herhangi bir ışık kaynağı yoktur ayrıca odanın içerisinde cam veya perde yoktur sadece bir ışıklandırma amaçlı lüks ama eski tarzda lambalar vardır. Genel olarak odalar kullanılmamıştır. Gözlemlere göre koridorların ışık kaynakları hiçbir zaman kesintiye uğramamıştır. Işık kaynaklarının nereden geldiği ise bilinmiyor.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License