RSC-034


Keşif: ██/██/19██ tarihinde Baltık Denizinin derinliklerinde bulunan bu cisim, İsveç ve Finlandiya arasındaki Aland Adalarında hazine aramaya çıkan Ocean Explorer gemisi mürettebatının sıra dışı keşfiyle başladı. Bu 2 dalgıç define bulduğunu sanmıştı fakat yanılmıştı daha sonra RSC birimleri nesne için dosya açıldı fakat RSC-034 bulunamadı. RSC Kurumu bu objeyi ilk defa 2013'ten sonra fark etti ve incelemek için Tesis-89'da taşıdı.

Saklama Prosedürleri: RSC-034, Tesis-89'da 350x700 metrelik bir odada 10 kat camla güçlendirilmiş bir akvaryumda ve etrafında elektrikli tellerle çevrilmiş bir alanda muhafaza edilmektedir. Alpha Komutası onaylı deney haricinde sivil kıyafetlerle bu şeye yaklaşmayı yasaklamıştır. [GİZLENMİŞ VERİ]

Açıklama: RSC-034, taşlaşmış bir uzay gemisi veya bir üssü andırmaktadır. RSC-034 ayrıca 400 metre büyüklüğünde, kubbenin 60 metre genişliğinde yarıçapı olan. Çevresi 180 metre uzunluğunda. 1.2 metre kalınlığındaki kubbe deniz yatağından 8 metre yükseklikte. Toplam yüksekliği ise deniz yatağından ölçüldüğünde, tam 12 metre. Kubbenin üzerinde duvarlar var. Sütunun yüzeyi yumuşak ve üzerinde bazı oyuklar mevcut. Sütunla yuvarlak kubbenin yapısıysa biraz farklı. Kubbenin yüzeyi graniti andırıyor.

rsc_034_1

RSC-034

{$izah}

Kubbenin içinde bazı koridorlar var. Bazı koridorlar sanki bir merdivene çıkıyor. Kubbenin tam ortasında 25 genişliğinde bir delik vardır. Çok fazla derecede radyasyon yaymaktadır bu yüzden personeller derecesi ne kadar az olursa da olsun radyasyon yayan (elektromanyetik dalga) bir madde ile bu cismi incelenememektedir. Bu yüzden koruyucu kıyafetler olmadan 30 metreden fazla yaklaşmak kesinlikle yasaktır. Kimilerine göre bu cisim bir meteor, kimilerine göre UFO, kimilerine göreyse Nazi döneminden kalan ve taşlaşan bir sığınak, bir cihaz veya uzaylıların bir aracı. Ancak kimse sırrını çözemiyor. RSC Kurumu araştırmalarına hala devam ediyor.

[Ek-Belge-Deney-034-2 (09/06/20██)]: 3 dalgıç denizin 87 metre altına indi. Özel kıyafetleriyle araştırmaya başladılar. Deney başladıktan ██ dakika sonra içeri girdiler. Merkez Komutasına "İçerisinde koridorlar, odalar olduğunu fakat herhangi bir cesetle karşılaşmadıklarını, bu enkazın boş bir enkaz olduğunu, canlı formu veya bir hareketlilik ile karşılaşmadıklarını söylediler." Deney █ saat sürdü ve dalgıçlar enkazın içinde █ saat kadar kaldılar.

Sonuç: 3 dalgıç sağ salim deneyi başarıyla tamamlandılar ele geçirilen veriler kopyası oluşturulmak şartıyla Tesis-189'da raporlanmıştır ve saklanmıştır.

[Ek-Belge-Deney-034-1 (08/08/19██)]: [GİZLENMİŞ VERİ]

Bölge Başkanı Dr. ██████'un Duyurusu: RSC-034 insidansı, çoğunluğu dalgıç olan ██████ X takımında her deneyden sonra █ saatlik bir ani yoğun radyasyon seviyesi yükselmesi sonucu oluşabilecek tehlikelere bağlı olarak ██/█/20██ tarihinden sonra Dr. ███'un talebi ve Alpha Komutası onayı üzerine deneyden sonra ani yoğun radyasyon seviyesi kontrol altına alınamazsa ████████ Prosedürü uygulanacak ve dalgıçlar imha edilecektir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License