RSC-058


Keşif: RSC-058, Colorado'da eski bir S.I.S'in Sectionvices Ajanı olan Bay ██████'ın evinde bulunuyordu. Bay ██████, 1 Mart 199█ gecesi evinde ölü bulundu ancak otopsi raporlarına göre 1 haftadır ölü olarak bulunduğu öğrenildi. Kafasına aldığı bir darbe yüzünden iç kanamadan hayatını kaybetmişti. Evinde ölümüne yol açacak herhangi bir komplikasyon veya olağandışı durum bulunmadı, büyük ihtimal bir kazadan ölmüştü. Bay ██████'a 1 Şubattan beri ulaşılamıyordu. Çevre bölgesinde yaşayan komşularının artan şikayetleri üzerine Eyalet Polis birimi evine gitti ve ölü buldu. Geniş silah koleksiyonu nedeniyle, ATF ve FBI'ya silah koleksiyonlarını almaları bildirildi. Bu sırada bir FBI Ajanı tarafından keşfedildi ve RSC Kurumuna bağışlandı.

Saklama Prosedürleri: Tesis-89'un Sektör 2 kanadındaki güvenli bir 5 metre²lik demir ve çelikle güçlendirilmiş bir muhafaza odasının içinde 15 santimetreden (6 inç) kalınlığında, hava geçirmez bir şekilde kapatılmış cam bir kutu içinde tutulmalıdır. Kurum Personelleri RSC-058'e sadece AD Konseyi tarafından yazılı belge olarak onaylanmış bir izin ile temas kurabilirler onun dışında RSC-058'le temas kurulması yasaktır. Güvenlik için muhafaza odasının dışında 3 tane Zeta-X Personeli görevlendirilmiştir.

Açıklama: RSC-058, 75 santim uzunluğunda, 25 santim genişliğinde oyuncak elektronik bir hedef silahıdır. Testler dış çelik kabuğun yanı sıra ateşli silahın tamamının %98.9 plastikten oluştuğunu ortaya koymuştur. Silahın mühimmatının kağıt benzeri bir maddeden oluştuğunu ortaya koydu üzerinde yapılmış DNA testleri dünya üzerinde bilinen hiçbir türle eşleşmedi.

RSC-058 bilindiği kadarıyla ayara sahiptir. tam otomatik, elektrikli otomatik ve yok edici otomatik (üçünün arasında geçiş yaparken sesli bir inilti duyulabilir). Silahın "atış mermileri" tükendiğinde (genellikle 70 atış), yeni bir mühimmat tedarikinin yeniden kazanılması 2 gün sürer. Bunun sebebi ise silahın atış mermileri elektrik ile güçlendirilmiş olduğu için bataryası bitmektedir. Bu yüzden 2 günde bir şarj yenilemesi yapılmaktadır.

RSC-058'in ayrıca havaya, cansız cisimlere veya insan olmayan hayvanlara ateş verildiğinde, RSC-058 hiçbir olağan dışı etki göstermez. Bir insana ateş edildiğinde, hedefin ateşlenen bölgesinden yüksek miktarda tahmini olarak (180 volt) bir enerji dalgası deneğin vücuduna şiddetli bir yanma, ağrı yaşamaktadır fakat denekler genel olarak kalp krizi geçirirler. Test denekleri, hedeflenen vücut kısmına ciddi şekilde kazayla zarar veren acıların detaylı anılarını iddia etmişlerdir ve her zaman, hafıza gerçekliği, parapleji, amputasyon, enfeksiyon veya beyin hasarı ile bağlantılı durumları taklit ederek, her zaman olduğu gibi davranırlar. Test deneklerinin fiziksel muayenesi RSC-058'in ateşlendiği vücut kısımlarında fiziksel bir değişiklik olmadığını göstermektedir. Bu zamana kadar RSC-058'in kendi kendine ateşlendiği gibi bir olay yaşanmamıştır.

Bir testte RSC-058 bir personel tetiği çekip silahı ateşlediğinde, kişi tamamen kaybolmuştur ve bir daha bulunamamıştır. Bu olay üzerine AD-4 tarafından nesne sınıfı değiştirilmiştir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License