RSC-070


medium.jpg

Kütüphaneden alınan bir kitabın kapak resmi

{$izah}

Keşif: 12/10/19██ tarihinde araştırmaları için ████'e gelen kurum personelleri bir mağarada üzeri garip motiflerle kaplı olan 2 kapı fark ettiler. Personeller içeri girdiklerinde yaklaşık olarak 21-22 yaşlarında bir rahibe gördüklerini söylediler. Personellerin bunu kuruma bildirmesi üzerine kuruluş, Vatikan'a gelerek kütüphaneyi ve çevresindeki alanı gözlem altına aldı.

Saklama Prosedürleri: Kütüphane Vatikan'da özel olarak kurulan Bölge-11'de her zaman gözetim altında tutulmalı ve kitapların hiçbiri ne olursa olsun açılmamalıdır. Sivil halkın bu kütüphanedeki kitapları görmesi yasaklanmıştır. Yakalanan sivillere yüksek dozda uyuşturucu hap ve A sınıfı hafıza silici verilmesi zorunludur. Bölge içerisinde en az 4 Zeta-X askerinin nöbet tutması gereklidir ancak kütüphane kapısı rahibenin isteği ile korumasız olarak bırakılmıştır. Güvenlik amaçlı olarak her saat başı bir personelin rahibeyi ziyaret etmesi gereklidir.

Açıklama: RSC-070 içerisi tamamen boş kitaplarla dolu bir mağaranın içine inşa edilmiş içerisinde banyo ve mutfak bulunan büyük bir kütüphanedir. RSC-070'ün uzunluğu yaklaşık olarak 2 kilometre yüksekliği ise 400 metredir. Düzenli olarak yerleştirilen kitaplıklarda henüz okunmamış yaklaşık olarak 298 bin kitap bulunmaktadır.Kütüphanenin rahibesi (RSC-070-1) kendine ████ olarak hitap edilmesini istemiştir. ████ 187 santimetre uzunluğunda 60 kilo ağırlığında parlak mavi gözlere sahip bir kadındır. Kütüphanenin kaç yıldır burada olduğu bilinmese de kütüphanenin hiçbir yerinde tozlaşma ya da küf belirtilerine henüz rastlanılmamıştır.

Kütüphanedeki kitaplar incelendiğinde tüm kitapların tam olarak 248 sayfaya sahip olduğu görülmüştür. Yapılan deneylerde kitapların içindeki kelimeler açığa çıkarılmaya çalışılmış fakat başarılı bir sonuç elde edilememiştir. Kitapların okunabilen kapaklarında ise Latince harfler bulunmaktadır. RSC-070-1'in izni ile kitaplardan birkaçı yakılmaya çalışılmış fakat sonuç alınılamamıştır. Yakılan kitapların hepsi kütüphanede tekrardan belirmiştir. Bu deneyden sonra kurum kitapların yok edilemez olduğuna karar vermiş ve güvenlik önlemlerini bir üst seviyeye çıkarmıştır. Kurum yapılan birkaç deneyden sonra RSC-070 ve RSC-070-1'in zararsız olduğunu belirtilmiştir.

[Ek Not]: Nesne, deneyin baş araştırma görevlisi ile yaptığı bir röportajda "Bu kütüphane yüce kurtarıcımız öldüğünden beri ayakta ve arınma gününe kadar ayakta kalmaya devam edecek." demiştir.

RSC-070-1 İle ██/██/████ tarihinde yapılan görüşme:

ID: 00-00-47

RSC-070-1:(Gülümseyerek) Merhabalar. Doğru hatırlıyorsam sizin isminiz ████

Dr. ████: Şey… Evet. Buraya sizinle görüşmek için gönderildim.

RSC-070-1: Tabii ki!

Dr. ████: Bu kütüphanenin bir adı var mı ?

RSC-070-1: Elbette var. Index Librorum Prohibitorum (Yasak Kitaplar Dizini).

Dr. ████: Buradaki kitaplar neden boş?

RSC-070-1: Buradaki kitaplar benim izinim olmadan okunamaz veya yok edilemez, bu kitapları sizin için açamam . Dünya henüz gerçekleri öğrenmeye hazır değil.

Dr. ████: Siz kaç yaşındasınız?

RSC-070-1: Ben bu kütüphane ile birlikte doğdum ve onunla birlikte öleceğim.

[Ek Not 2]: RSC-070-1, Pazar geceleri Latince olarak "Deus , miserere puer qui transgressus flumen redire non (Tanrım, geri dönüşü olmayan nehri geçen bu kayıp çocuğu affet)" adında bir ilahi söyler.

[Ek Not 3]: Rahibenin izni ile kitaplardan bir tanesi incelenmek üzere kurumun ana binasına gönderilmiştir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License