RSC-075


Keşif: Kayıtlara göre ██/██/1806, ██/██/1906 ve ██/██/2006 tarihlerinde, İtalya'da ██████ adındaki eski bir tiyatro salonunda sahneye çıkmıştır. En son yaptığı 2006 yılındaki şovunda tüm izleyicileri katletmiştir. İzleyicilerden birinin ihbarı üzerine polis olay yerine gelmiş, fakat tiyatro salonuna gelen tüm izleyiciler1 katledilmiştir. Polislerin RSC-075'e 18'i isabetli toplamda 19 el ateş etmelerine rağmen RSC-075, bundan etkilenmemiş ve onlara doğru yürümeye devam etmiştir. Devlet yetkilileri RSC kurumuna ihbarı sonucu ██ saatlik şehir karantinasının ardından RSC-075 ağır zırhlı araçlar ile kontrol altına alınmıştır.

Saklama Prosedürleri: RSC-075, Tesis-044'te 5 metre² yüksekliği ve 4 metre² genişliğe sahip ses geçirmez duvarları ile birlikte 50 santimetre kalınlığında çelik kapıya sahip bir odada tutulmalıdır. RSC-075'in muhafaza edileceği odada sıcaklık kontrolü her saat takip edilmeli ve odada bulunan personeller telsizli kulaklıklar takmalıdır. Tesis içerisinde RSC-075 ile sık sık sohbet eden bir personel yakalanırsa, derhal aforoz edilecektir. RSC-075, eğer bir deney veya test için bulunduğu odadan alınacaksa mutlaka RSC-075 ağır zırh giyen personeller tarafından zorla bağlanmalıdır. RSC-075'in su, yemek ve hava gibi yaşam belirtisi gösteren ihtiyaçlara gerek olmasa da oda sıcaklığı 29°C'ye yaklaştığında biraz agresifleşir. RSC-075'in odasına kamera veya mikrofon yerleştirilememektedir. Eğer RSC-075'e haberi olsun ya da olmasın, ne kadar gizlenirse gizlensin herhangi bir bölmeye kamera veya mikrofon takıldığında nasıl olduğu bilinmeyen bir şekilde RSC-075 odasına konulur konulmaz direk cihaza yönelecektir ve parçalamaya başlayacaktır.

RSC-075-2.png

RSC-075 düzgün çekilmiş bir fotoğrafı

{$izah}

Açıklama: RSC-075, Orta çağdan kalma bir tür soytarıdır. Göz rengi yoktur. Hatta gözlerinin olduğu bile tartışılır bir konudur. Boy uzunluğu 1.82'dir. Kilosu 45 Kilogram ağırlığındadır (Bir soruşturmasında sorulduğunda onun için bu vücut ağırlığı: numaralarını ve sessizce ortalıkta dolanmasını sağlayan en ideal ağırlık olduğunu bizzat kendisi itiraf etti). RSC-075'e (Kara Mizah) diye adlandırılmasının sebebi sıklıkla şaka yapılmayacak şeylerde mizah yapması ve personeller her ne kadar kendilerini tutup gülmemeye çalışsalar da yaptığı bu şakaya gülmektedirler. RSC-075'in yaptığı kara mizaha maruz kaldıktan sonra ondan uzaklaşan personeller hiç bir sebep olmadan kendiliğinden moralleri aşırı bozulmaktadır2. Genelde insanları eğelence için öldürüp, kimsenin anlamadığı bir çeşit şakalar yapsa da, konuştuğu kelimeler ile insanları etkilemesi sayesinde, bir kişinin onun zararsız olacağını kolayca inandırabilir fakat bu anomali binlerce insanı bu taktik ile katletmiştir. Genelde konuştuğu zaman dil yapısı olarak Farsça ya da tarihi kayıtlarda geçmeyen başka eski tip üsluplar kullanmaktadır. Üslubunda ve diksiyonunda insanı tam anlamıyla etkileyecek düzeyde olsa da personellerin onu dinlememesi için kurum tarafından her şey yapılmaktadır. Kurduğu kelimeler ve kullandığı cümleler sayesinde onun uzun yıllardan beri yaşadığı teorilerine itiyor (Tahmini: MS: 2. YY veya MS: 6. YY). Genelde kurbanını direk nereden çıkardığı bilinmeyen ucu sivri siyah bir demir çubukla öldürmeye başlar. Ama eğer kurbanına erişemiyor ise, (Kandırarak) kurbanının ona gelmesini sağlar. Sadece konuşarak kurbanlarını ona hakim edebilir. RSC-075, bir kurbanını etkilerse kurbanı ister istemez RSC-075 ne derse onu yapmaya başlayacaktır. Kurbanını öldürdükten hemen sonra kendi kendine mırıldanmaya ve gülmeye başlar. Vücudunun tomografisi çekilse de ne bir iskelet sistemine nede bir kas sistemine rastlanılmış, tomografide sadece tamamen siyah bir beden şekli görülmüştür. Maskesi yüzünden çıkarılamaz. Maske bedeni ile bir olduğu için henüz bir müdahale yapılamıyor.

Kişilik: RSC-075'in amacı şaka yapmaktır (Bir soruşturmasında onun dediğine göre). Ama onun dışında Kara Mizah denilen şakası yapılmayan şeylerin şakasını yaparak insanları istemsizce güldürebilir. Genelde RSC-075 çok yüksek ses ile bağırır. Neden bağırdığı sorulduğunda verdiği cevap: "Benim ekmek yediğim kümes çooook büyüktü, o'kadar çok kişi3 gelirdi ki, yere iğne düşemezdi!" olmuştur. Oda sıcaklığı 29°C'ye yaklaştığında RSC-075 nefret dolu davranmaya ve argo sözler söylemeye başlayabilir. Orta çağdan kalma bir mizahşör, tiyatrocu, palyaço ve ya bir nevi eğlence sihirbazı olduğu için: ortadan kaybolma, istediği şeyi gizli yerlerden çıkarma ve insanları etkilemek için bazı numaralar yapabilmektedir. Tüm soruşturmalardan ve gözlemlerden dayalı RSC-075'in hedefi için söylenecek şey ise: Eğlenmek için insanları öldürme tutkusunun olduğudur. Fakat bunu sadece sürekli yanında taşıdığı fakat hiçbir türlü bulunamayan insanları öldürmek için kullandığı demir çubuğu ile yapmamaktadır. İnsanların morellerini kalıcı düzeyde bozabilmektedir. Balta, kılıç, bıçak veya insanı öldürebilecek ezici kesici malzemeler gibi şeyleri kullanabilmektedir.

RSC-075'in Sıkça Söylediği Bazı Sözleri

Filhakika!4 Günahların kurusun doktor… Ama elvedalarınız kaçmasın!

Yeni bir mihman5 gelmiş yine, bu ne meyment6 bir karşılaşma böyle!

Ne meyus7 bir sıcaklıktır bu böyle, Değil mi nazenin8?[sıcaklık 28°C]

İlk Gösteri Hiç Bitmez! Gösterim asla bitemez.

Kimim Ben? KİMİM BEN!? Sıfır yetmiş beşim ben!

RSC-075'in Soruşturmaları Sırasında Söylediği Nota Alınmış Cümleler

Şakalarım içim kadar kara, dışım kadar eğlencelidir.

Ben çok şey duydum. Ama bir türlü göremedim. Belki de lanetlendim. Ya da nezihlendim9. Kim bilir? Bir gün sonunda serbestçe bu koridorlarda dolaşacağımı kim tahmin edebilir? Ben duyduklarımı sinerim doktor, ne görüyorsam onu söylerim.

(RSC-075 duvardaki Kurum posterlerine bakıyor) Bravo!!! Ne güzel bir PROPAGANDA böyle! Bana doğruyu söyle: yok mu bundan daha süslüsü şöyle?

Kırmızı halı serin bana, konuklarım var bu gece! Duymadınız mı hiç? Gösterim daha bitmedi.

Kim olduğunuzu biliyorum ben. Eskiden veba vardı, şimdi siz varsınız. Dünyayı değil, evreni kapsamışsınız.

Eğer RSC-075 bir kurbanını yalnız bir şekilde bulursa onu hemen öldürmeyi tercih etmez, ilk başta kurbanını korkutarak onunla eğlenmeye başlar. Yalnız başına RSC-075 ile kalmış bir kişi:

1 - Koridorların sonunda veya kapı eşiklerinden RSC-075'in kişiye doğru baktıklarını görebilirler. Fakat bunu fark edip tekrar baktıklarında orada hiç kimsenin veya hiç bir şeyin olmadığını görürler.10

2 - RSC-075, kurbanının bulunduğu odada ya da koridorun ışıklarını göz göre göre kapatmaktadır. (Sadece eli ile ya da dik-dik kurbana bakarak ışık düğmesine basmaktadır.) Kurbanının elinde her hangi bir ışık kaynağı olmadığı sırada muhtemelen kurban ölü olarak sayılır.

3 - Işıklar kapatıldığı sırada eğer kurbanın elinde bir ışık kaynağı var ise, kurban ile RSC-075 arasında bir kovalamaca başlayacaktır.

  • Test edilen 10 denekten 4'ünün röportajları sırasında elde edilen tüm bilgi budur.

Maskesinin madde yapısında; Huş ağacı tahtası, yün ve kumaş parçaları ile yapıldığı tespit edilmiştir.
Genelde konuştuğunda maskesindeki ağzı hiç hareket etmese de, maskesindeki desenler ve mimikler yaptığı yüz şekillerine göre değişiklik gösteriyor.

Duygu Maske şekli
Normal Elmas desenli (RSC-075'in en bilinen şekli)
Mutlu Sarmaşıklar (Dikenli) (Maske siyah renk ile lekeleniyor)
Kızgın Düz kesik çizikler (Maske al11 rengi ile lekeleniyor)
Üzgün Hiç bir desen yok (Maske renksizleşiyor)

Kayda geçen başka duygu belirtisi yoktur.


Denek-1806 RSC-075'i sorgulayacaktır. RSC-075'in elleri kelepçeli ve kontrollü bir şekilde etkisiz haldedir.
ID: 00-00-51

[RSC-075 ile bir soruşturma yapılacaktır]
[RSC-075 ile yapılan anlaşmalara dayanarak odaya sadece mikrofon konulması şartı ile, verilen tüm soruları cevaplayacağına söz vermiştir.]


Dr. ██████: Denek-1806, lütfen sandalyeye oturun, ve kağıttakileri RSC-075'e sorun.
Denek-1806: Tamam

[Denek-1806 kağıdı alır]


Denek-1806: Me-Merhaba 075.

[RSC-075 yerinden şiddetle sıçrar]


RSC-075: NE DUYUYORUM BEN? Havlamaya çalışan bir it mi bu yoksa!?
Denek-1806: [Çekinerek] He-Hey! Sakin ol! Neden sinirlendin ki şimdi?
RSC-075: Kimim Ben? KİMİM BEN!? Sıfır yetmiş beşim ben!
Denek-1806: Ta-Tamam tamam sakinleş! Sadece soru sormaya geldim. Adını bilmiyorum, ilk sorudan sonra zaten adını da soracağım.

[RSC-075 sakinleşir ve bağlı sandalyesine uzanır]


RSC-075: Beyefendi, o soruya gelmeden her türlü binnetice12 öleceksiniz.
Denek-1806: Tamam yeter. Şimdi… İlk soru: Kaç yaşındasın?
RSC-075: Umut olmadığı zaman karanlık bir geçmişte var oldum ben. Gösterim başladı birDEN! Peki, nedir bu zifiri karanlıktaki var olan şeyler? Kimlere ziyafet çektiriyordum ben?
Dr. ██████: Pekala denek bin sekiz yüz altı, lütfe-

[RSC-075 yerinden şiddetle sıçrar]


RSC-075: PİS NADAN13! Neler duyuyorum ben?!

[Hafifçe sandalye sürtünme sesleri gelir]


RSC-075: Bak şu işe, ama bilmem ki nasıl işlediler şu biçime… Vardır hani; buraya gelen ziyaretçilere, ama bakmaz mısın şunların zihniyetlerine?
Dr. ██████: RSC-075, Kaç yaşındasınız!?
RSC-075: Bu ne sofistike14 bir kelepçe böyle? Sorsana şu çaçarona15, nasıl açılır bu devre?

[Denek-1806 hafif kıkırdar]


Dr. ██████: Ne? Ne dedi o?
RSC-075: Bak, sana esra16 olsam… Benim zümraam17 olsan da seni bu mihnetten18 çıkartsam?
Dr. ██████: Bu da ne demek?

[Bazı sesler gelir]


Denek-1806: [Gülerek] Bana uyar, hadi çıkalım buradan.
Dr. ██████: Ne yapıyorsun?! Ona kanarsan ölürsün!

[Sandalye sürtünme sesleri gelir]


RSC-075: Zavallı doktor. Bu ne güzel bir gösteri böyle? Açın ışıkları! Çekin perdeleri! Size bir şükûfem19 var.

[Bazı sesler gelir]


Dr. ██████: Orada neler oluyor?
RSC-075: Doktor! Bu ne güzel bir meyus20 böyle!

[RSC-075 mikrofona bağırır]


RSC-075: Bakar mısın şu ŞOVA?
RSC-075: Bakar mısın şu BOKA?
RSC-075: Ama yok mu bana…
RSC-075: [Bağırarak] BRAVO SANA?

[Ses tamamen kesilmiştir]
[Kayıt kesilir]

[Deneyden sonra RSC-075'i tekerlekli sandalyeye bağlamak için 7 kişilik ağır zırhlı bir ekip ile bir arbede yaşanıyor ve Denek-1806'nın parçalanmış cesedi sonradan alınıyor.]
[Denek-1806'nın otopsi raporuna göre: Kafatasında sağ kulak içeri göçmüş(demir sopa ile saplanmış), ve sol gözü oyulmuştur. Gövdeden ayaklara kadar demir saplanma izleri vardır. Kafatasında dahil toplamda 49 delik tespit edilmiş, hiç birine dikiş atılamamıştır.]
[Dr. ██████, bu numarada bir deneği kasten çağırdığını, ve bunun üzerine RSC-075'in ne yapacağını merak ettiğini itiraf etti.]

RSC-075'in Muhafaza Edildiği Yer

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License