RSC-079


Saklama Prosedürleri: RSC-079, havasal yollarla bulaşabileceğinden dolayı RSC-079'dan etkilenen personeller Bölge-██'te gözetim altında tutulmalıdır. Etkilenen personellerin günlük ihtiyaçları karşılanmalıdır. Deneyler için deneyi yapacak personelin koruyucu maske giymesi şarttır. Deneyi yapacak kişinin yanında sakinleştirici, elektroşok v.b. türden etkisiz hale getirici türden malzemeler getirmesi önerilir.

RSC-079'un kökeni henüz bilinmediği için bu tür körlük vakalarına Kurum öncelik vermektedir. Herhangi yeni bir RSC-079 vakasında kişiler ve mekan karantina altına alınacaktır. Basına biyolojik silah, gaz sızıntısı v.b. türden yalan haberler verilebilir.

██/██/20██ itibariyle sadece 2 denek gözetim altında tutulacaktır. Denekler birbirlerinden ayrı odalarda tutulacaktır. Eğer deneklerden birisi hayatını kaybederse başka bir denek, diğer sağ kalan denekle bir süre aynı odada tutulacak ve araştırma devam edebilecek.

Açıklama: RSC-079, etkilenen kişileri kör eden bir salgındır. Buna sebebiyet veren bakteri, mikrop veya herhangi bir mikroorganizma etkilenen kişide bulunamıyor. Sadece bu salgının havasal yollarla bulaştığı düşünülüyor. Bakteri hakkında bilgi bulunamadığı için salgın hakkında bilgi verilecektir.

RSC-079'dan etkilenen insanlar, etkilendiği andan itibaren 2 saat içerisinde her yeri beyaz olarak görmeye başlarlar. Kişinin görüş açısı ve derinlik algısı kaybolur. Normal körlük gibidir. Ancak karanlık yerine beyaz görünür. Buna rağmen etkilenen kişilerin gözlerinde veya görsel algısında herhangi bir sorun gözükmez. Kişiler gözünü kapatsa bile aynı beyazlıkla karşı karşıya kalır. Bunun dışında bir yan etki yoktur.

İlk 24 saatin sonunda etkilenen kişinin gözleri kızarmaya ve sulanmaya başlar. Göz bebeği görülecek şekilde küçülür. Etkilenen kişilere göre bu deneyim, aşırı derecede acı vericidir ve acının kaynağı, gözde değil; gözün arkasındaki bir yerdedir. Bu yüzden etkilenen kişiler o noktaya ulaşmak için gözlerini kaşıyabilir veya kasıtlı olarak zarar verebilir.

Etkilenen kişilerin gözleri kapansa bile hala beyaz görüldüğü için etkilenen kişiler uyumakta zorluk çekerler. Etkilenen kişiler, kafalarını yastığa koyduklarında bir takım anlamsız ses ve mırıltılar duyduklarını, ancak kalktıklarında bu seslerin kaybolduğunu belirtmiştir. Uyumak ne kadar zor görülse de bazı kişiler kısa bir zaman için olsa bile bunu başarabilmiştir.

1 hafta gibi bir süreçte kişiler anlam veremediği şeyler gördüklerini iddia ederler. Rastgele şekiller gördüklerini belirten kişiler, şekillerin ses çıkarttığını da belirtmiştir. Seslerin anlaşılmaz olduğu ve uyumaya çalıştıklarındaki sesle farklı olduğu belirtilmiştir.

Bu süreçten sonra kişiler gözlerine ciddi şekilde zarar vermeye çalışacak, herhangi bir şekilde gözlerini çıkartmaya çalışacaklardır. Kişiler bunu yaparken artık görmek istemediklerini belirtmiştir. Bu süreçte kişiler çok miktarda kan kaybedebilir, hatta intiharı bile deneyebilir. Bu yüzden bu süreçteki deneklere dikkat edilmelidir. Ölümleri engellenmelidir.

Bu süreçten geçen çoğu kişi gözlerini kaybeder. Ancak kişiler, gözlerini kaybettikleri halde beyaz gördüklerini belirtir. Bu süreçte ve sonrasında normal kişilere aşırı şekilde kin ve nefret beslerler. "İnsanların kör olmadıklarını, adil olmadığını ve diğer insanların da kör olması (RSC-079'tan bahsedildiği düşünülüyor) gerektiğini" çoğu kişi belirtmiştir. Bu nefret, normal kör insanlara karşı da beslenmiştir.

Bu süreçten sonra kin ve nefret devam eder, ancak kişiler ihtiyaçlarını karşılamaya devam ederler. Kişiler, üzgün ve kızgın görünür. Konuşmaz, sadece mırıldanır veya homurdanırlar. Kişilerin diğer bütün duyuları aşırı derecede gelişebildiği gözlemlenmiştir. Genellikle duyma duyusunun geliştiği görülmüştür. Odalarına giren normal bir insanı hissettiklerinde ona saldırırlar. Bu saldırının bir odak noktası yoktur. Sadece zarar vermek amacıyla yapılan bir saldırı olduğu düşünülüyor.

Araştırmalar ve RSC-079'un kökenini bulma çalışmaları devam ediyor.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License