RSC-088


Keşif: RSC-088, ██/██/19██ tarihinde İtalya'da ███████'da yeni açılmış bir kazı alanında keşfedilmiştir. Farklı mühürlenmiş siyah kırmızımsı tabut arkeologların ve kazı ekibinin dikkatini çekti. Tabutun açılması ile etrafa siyah bir duman yayıldığı bildirildi. Siyah dumanı soluyan herkes ██ dakika içinde ölmesi sebebi ile bölgeye Gamma-28 ekibi gönderilmiştir. Ekip bölgeyi karantina altına almış ve bölgede yapılan araştırmada kimyasal veya radyolojik tehlikeler saptamadığı için karantinayı kaldırılmıştır. Cesetler yakılarak temizlenmiştir. Saklama prosedürleri belirlendiğinde tabutu mühürleyerek incelemek için Tesis-010, Sektör-1'e taşınmıştır. Bölgedeki tüm sivillere A sınıfı unutturucu ilaç verilerek hafızalarından bu olay silindi. Sektör 1'e getirilen tabut incelenmek için özel bir odaya taşınmıştır.

Saklama Prosedürleri: Seviye 4 güvenlik seviyesi dışındaki personeli izinsiz RSC-088 ile iletişime geçmesi kesinlikle yasaktır. Her türlü silah ile odanın içinde bulunulması katiyen yasaktır. Bu kurala uymayan personel cezalandırılacaktır. RSC-088 duvarın önüne 40 minimetre² demir konstrüksiyon altyapı, 6 minimetre suni levha, 5 minimetre kurşun levha ve 6 minimetre kompakt anti bakteriyel levha ile güçlendirilmiş normal bir oda da tutulmalıdır. Odada ayda bir değiştirilmek üzere kitaplar olmalıdır, yatak, bir masa, istek üzerine keman, sandalye, tuvalet, musluk, tarak ve ayna bulunmalıdır. Güvenlik için içeri kamera sistemi kurulmuştur, kamera ile her zaman izlenmelidir. Odaya bayıltıcı gaz aktarılmadan girilmesi kesinlikle yasaktır. Uyuşması beklenmeli ardından, ellerini arkadan kelepçelenmeli daha sonra ayaklarını kelepçelendikten sonra arkasından boynuna demir bir tasma yerleştirilmelidir ve bu tasma iki adet seviye bir görevli tarafından bir metrelik demir zincirlerle ile tutulmalı sedyeye yüz üstü yatırıp taşınmalı bayıltıcı ve uyuşturucu silahlarla donatılmış personeller eşlik etmelidir. Yapılacak olan testlerde RSC-088 uyutulmalıdır. Her iki haftada bir RSC-088'un ██████████ kesilmelidir. RSC-088'un Dr. Lovecraft dışında kimse ile görüştürülmesi yasaklanmıştır.

Açıklama: RSC-088 insan görünümlü ve 1.85 boyunda 74 kilo ağırlığındadır. Üstünde 15./16./17./18. Yüzyılda kullanılan soylu kıyafet ve aksesuarları rastlanmıştır. Yapılan deneylerde tabutun açıldığı sırada çıkan siyah dumanın ne olduğu saptanamamıştır. RSC-088'in tabutta olmasının nedeninin derin uyku halinde olduğu düşünülmektedir. Her türlü hasara dayanma ve yenilenme yeteneğine sahiptir. RSC-088'in üstünde yapılan testler sonucu kas kütlesinin insan vücuduna göre daha üst bir seviyede olduğu anlaşıldı. Deneyler sonrasında hızla kendini iyileştirdiği fark edilmiştir. İki █████ olduğu rapor edilmiştir. Kendisini nasıl iyileştirdiği çözülememiştir.

Oda kameralar ile izlenmektedir. Her ihtimale karşı içeride 4 adet silahlı seviye 1 güvenlik eşlik etmektedir. Tabutu açan araştırma ekibi karşılarında insansı görünümlü kedi olduğunu merkeze haber eder. (Ek Belge A-1'e bakınız), RSC-088'in oda da elinde silah olan herkesi elindeki kılıç ve [SANSÜRLENMİŞTİR] öldürmüştür. Elinde hiç bir şey olmayan Dr. ████ ölmemiş ve kurtulmuştur. Neden Dr. ████'u öldürmediği araştırılıyor. Oda mühürlenip odaya bayıltıcı gaz basılmıştır. RSC-088 bayıltıcı gaza █ dakika dayanabilmiştir.

Dr. ████ gözetim altına alınmıştır. İletişim kurma çabalarımızı mükemmel bir şekilde anlıyor gibi dursa da hiçbir şekilde cevap vermiyor. Bir tek Dr. Lovecraft'a cevap veriyor ve konuşuyor (Ek Belge A-2'e bakınız). Bir tek Dr. Lovecraft'la konuşmasının nedeni şuan için bilinmiyor. RSC-088'in yemek protokolleri kendisine sorularak karar veriliyor, genelde kırmızı etle şarabı tercih ediyor arada balık istediği de raporlanmıştır. Bölge müdürü ████, RSC-088'in isteklerini onaylamış ve bunların gözlemlenmesini söylemiştir. RSC-088 Adını ████ ███████ olarak söylemiş olsa da personeller kendisine Lord olarak sesleniyorlar, ████ yaşında olduğunu belirtmiştir. Birçok mesleki dallarda ustalaştığını ve çok dil bildiğini de eklemiştir genelde Türkçe ve İtalyanca konuşmayı sevdiğini belirtmiştir. (Ek Belge A-3'e bakınız) Dr. Lovecraft'ın RSC-088'in kurumunuzla iş birliği yapmak istediği belirten RSC için çalışma talebi askıya alındı. Dr. Lovecraft RSC-088 benzeri canlıların olduğunu düşündüğünü belirtmiş dünya çapında araştırılmasını talep etti. Yetersiz bilgi olmasından dolayı talep reddedildi.

Aşağıda RSC-088'in belirli istekleri verilmiştir:

  • Okuma kitapları. >İstek kabul edildi.
  • Kendi yemeğini yapma izni. >İstek reddedildi.
  • Temiz kağıtlar olan bir paket, dolma kalemler. >İstek kabul edildi.
  • Kılıç antrenmanı yapma izni. >İstek reddedildi.
  • Keman ve kişisel kıyafetlere sahip olma. >İstek kabul edildi.
  • Yiyeceği yemeğini kendi belirlemesi. >İstek kabul edildi.
  • Kafeteryaya ve tesis içinde serbest dolaşma izni. >İstek reddedildi.
  • Kurum ile işbirliği içinde anti bir tim oluşturmak. >İstek askıya alındı.

[Ek Not]: Görevlilerin raporlamalarına göre arada RSC-088'in odasından şarkı mırıldandığı belirtilmiştir. Söylediği parça daha sonra öğrenilmiştir Giulio Romolo Caccini'nin bestelemiş olduğu "Amarilli, Mia Bella" parçası olduğu not düşülmüştür.

Ek Belge A-1:

Araştırma Ekibi ile Dr. Lovecraft arasında geçen konuşma;

ID: 00-00-57

Dr. Lovecraft: Gördüklerinizi bize anlatın dinlemedeyiz.

Araştırma Ekibi: İnsansı ama kafası kedi olan biri yatıyor.

Dr. Lovecraft: Üzerinde herhangi bir şey var mı?

Araştırma Ekibi: Eski kırmızı askeri üniforma beyaz pelerin ve iki elinin arasında kılıç var.

Dr. Lovecraft: Fotoğraflayıp, dikkatlice üstünü çıkarın sonra otopsiye başlayabilirsiniz.

Araştırma Ekibi: Anlaşıldı merkez. Üç deyince masaya koyuyoruz bir iki üç tamamdır beyler başlıyoruz.

Dr. Lovecraft: Sizi izliyoruz.

Araştırma Ekibi: Sanırım parmakları oynadı. Gözlerini açtı! Gözlerini açtı!

Dr. Lovecraft: Emin misiniz? Tekrar edin. Nabzını kontrol edin.

Araştırma Ekibi: Bu şey canlı bu şey canlı…

Dr. Lovecraft: Hemen orayı terk edin güvenlik size eşlik edecek..

Araştırma Ekibi: Bu şey çok hızlı takip edemiyoruz… [TELSİZ SESİ KESİLİR]

Ek Belge A-2:

RSC-088 ile Dr. Lovecraft röportajı;

ID: 00-00-58

Dr. Lovercaft: Nereden geldin RSC-088.

RSC-088:

Dr. Lovecraft: RSC-088 beni anlayabiliyorsun değil mi?

RSC-088:

Dr. Lovecraft: Ben Doktor Lovecraft bana kendini tanıtır mısın RSC-088?

RSC-088: Belki daha sonra Doktor.

Dr. Lovecraft: Beni anlayabiliyorsun demek. Üstündeki kıyafetler eski dönemden kalma kaç yaşındasın RSC-088?

RSC-088: Hemen cevap vereceğimi düşünmüyorsun herhalde Doktor? İsteklerimi karşılarsan istediğin cevapları verebilirim.

Dr. Lovecraft: Seni dinliyorum.

RSC-088: Kitaplar ve çalabilmem için keman istiyorum ve kıyafetlerimi evet evet bir de yemek konusuna gelelim verdiğiniz yemekler çok kötü, insanlık geliştikçe yemek zevkiniz mi ölüyor yoksa doktor. Şarap ve kırmızı et istiyorum şimdilik.

Dr. Lovecraft: İsteklerini aklıma yazdım RSC-088 en kısa zamanda görüşmek üzere.

RSC-088: Görüşürüz doktor.


Ek Belge A-3:

RSC-088 ile Dr. Lovecraft röportajı;

ID: 00-00-59

RSC-088: Neden buradayım, zorla tutuluyorum Doktor.

Dr. Lovecraft: Senin gibi anormal olayları araştırıyoruz, güvence altına alıyoruz, muhafaza ediyoruz kısaca RSC-088.

RSC-088: Yardım etmek isterim doktor.

Dr. Lovecraft: Böyle bir şeyin gerçekleşeceğini sanmıyorum.

RSC-088: Benim gibileri böyle yerde tutarak kendinize düşman edersiniz sadece. (RSC-088 elini hızlıca masaya vurur)

Dr. Lovecraft: Sakin ol RSC-088! Ben emir veresiye kadar yerinizde durun muhafaza ekibi… Senin gibi kaç tane daha var.

RSC-088: Beni mazur görün Doktor sinirlenmemeliydim. Benim gibi var mı hatırlayamıyorum.

Dr. Lovecraft: Kim tarafından neyi korumak için gönderildin?

RSC-088: Bir şeyi korumak için görevlendirilmedim ama hatırlayamıyorum doktor üzgünüm.

Dr. Lovecraft: Anladım RSC-088 isteklerin karşılandı memnun musun?

RSC-088: Müteşekkirim Doktor dediğim gibi istediğinizi sorabilirsiniz.

Dr. Lovecraft: Neden bir tabuttaydın RSC-088?

RSC-088: Uzun bir uykuya dalmak istedim sanırım gülerek belki yorulmuşumdur bunca zamandan sonra doktor.

Dr. Lovecraft: Adın ne RSC-088, Kaç yaşındasın? Kaç dil biliyorsun? Üstünde ki kıyafetlerden dolayı mesleğin askerlik mi?

RSC-088: Bana ████ ███████ diyebilirsiniz. ████ yaşındayım sanırım hatırlayamıyorum çok zaman geçti. Bir çok meslekte ve dalda ustalaştım da denilebilir doktor..

Dr. Lovecraft: Peki RSC-088 kaç dil biliyorsun?

RSC-088: Birçok doktor birçok dil biliyorum Türkçe, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Latince, ███, █████, ███, ████, ████, ████, ████████.
Genel olarak Türkçe ve İtalyanca severim doktor…

Dr. Lovecraft: Nereden geldiğini hatırlıyor musun ya da biliyor musun? Düşünmeye çalış aklına gelecektir.

RSC-088: O kadar zaman geçti ki doktor hatırlamakta güçlük çekiyorum.

Dr. Lovecraft: Silahlı olan personelleri neden öldürüp neden Dr. ████ öldürmediğini açıklar mısın RSC-088?

RSC-088: Hmm.. Silahları sevmem doktor tarih boyunca hep ölüm getirmiştir, tehdit altında olduğumu hissettiğim için öldürmek zorunda kaldım, Dr. ████ da beni tehdit edecek üzerinde bir şey yoktu. O yüzden tehlikeli birisi olarak görmedim onu diğer kişiler için üzgünüm. Kullandığım kılıç nerede doktor?

Dr. Lovecraft: Üstünde çalışma yapılıyor.

RSC-088: Onu Padişah I. ████████ vermişti zarar vermemelisiniz. Değeri benim için paha biçilemezdir.

Dr. Lovecraft: Yani tarih boyunca hiç saklanmadın mı?

RSC-088: Hayır kendimi basit bir yöntemle ██████ gizledim Doktor. Krallar, Ressamlar, Mimarlar, kısaca tarihe yön vermiş birçok kişiyi tanıyorum.

[SANSÜRLENMİŞTİR]

[Ek Not-1]: Nazik barışçıl ve sessiz sanki bir beyefendi gibi davranıyor. Tanıdığım bazı kişilerden daha nazik ve sevecen yine de onu sorgulamaya ve testlere devam etmeliyiz. -Dr. Lovecraft

Doktor Lovecraft'dan bir köşe yazısı:

RSC-088'in genetik şifrelerin incelenmesiyle bir veri elde edemedik. RSC-088'in bahsetmediği ama kendi türünden olduğunu düşündüğüm kişileri bulma ve RSC bünyesine anti bir takım katma fikri çok iyi sonuç verebilirdi. Daha net ve kayıpsız sonuçlar elde edebilirdik. Ama bir şeyi unutmamakta fayda var. Hareketleri kestirilemeyen bir anormal varlık. RSC-088 psikolojik testlerle belli bir süre izlenip, ilerleyen yıllarda bu anti takım düşünülebilir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License