RSC-089


Keşif: ██/██/19██ tarihinde Mısır'ın ██████ şehrinin bir bölgesinde yapılan bir kazıda şans eseri bulunan RSC-089'u eline alan arkeoloğun ekip arkadaşlarını öldürmesi bölgede kargaşa çıkarması nedeni ile bu olay daha hızlı büyümeden RSC kurumu olaya direkt müdahale etmiştir. Bölgeye gelen Delta-10 ekibi Arkeolog ████ infaz ederek RSC-089'u muhafaza altına almıştır. Dış dünyaya bilgi akışını önlemek için RSC kurumunun üst yöneticileri tarafından tanık infazı emri verildi, kazı iptal edildi ve bu olayın üstü örtülmüştür. Tesis-33'e taşınmıştır.

Saklama Prosedürleri: RSC-089 ses geçirmez bir oda da altın kaplamalı bir sandık içinde tutulmalıdır. Saf pamuktan yapılma eldivenin üzerine deri eldiven giyilerek tutulmalıdır direkt olarak ten temasından kaçınılmalıdır. Odanın kamera ile izlenmesi gerekmektedir. Odasının önünün de iki adet özel donanımlı güvenlik bulunmalı vardiyalı bir şekilde 7/24 nöbet tutmalıdır. Delta-10 müfrezesi RSC-089'un tutulduğu yerde hazır bir şekilde beklemelidir, acil bir durumda direkt müdahale etmesi gerekmektedir. Odaya 4. seviye ve üstü personel harici girilmesi kesinlikle yasaktır. Delta-10 ekibi acil bir durumda RSC-089 ile temas halinde bulunan kişileri infaz etme yetkisi vardır.

Açıklama: RSC-089 Yıpranmış görüntülü ince, uzun, hafif ve 1 metre uzunluğunda ve aşırı derecede keskin bir kılıçtır. Üzerinde bilinmeyen desenler mevcuttur. Kabzası ve topuz bölgesinde bir figür vardır balçak(korkuluk) kısmı iki tarafa doğru yılan başları bulunur. Kını siyah ve altın zincir ile süslenmiştir. Numune alınıp üzerinde yapılan testler içindeki nikel ve kobalt oranının bu dünyadan olmadığını gösterdi. Kılıcın bir gök taşından yapılmış olabileceği tahmin edilirken gizemini koruyor. RSC-089 kişileri seçerek kendine çekiyor bunu neden yaptığını belirleyemedik. Ne kadar iradeli olup karşı koymaya çalışılsa da kişileri kendine çektiği gözlemlenmiştir. Kılıçla temas eden kişilerin içini ilk yalnızlık ve korku kaplıyor daha sonra duygusuz biri olarak kindar, zalim bir kişilik ortaya çıkıyor RSC-089 temas ettiği kişiyi etkileyip kontrol altına alıyor. Düzenden yoksun, uyumsuz ve karmakarışıklığı etrafa yaymaya çalışıyor. Uzun süre kullanıldığında toplumlara veya bölgesel etkileri var mı bilinmiyor. Yapılan tarihi kültürel karşılaştırmalarda kılıcın benzersiz olduğu anlaşıldı. Neden veya nasıl Mısır'ın ██████ şehrine geldiği bilinmiyor. Dr. ████ eldivenleri giyip RSC-089 elinde tuttuğunda onunla zihin yoluyla konuştuğu fark edildi (Dosya-1'e bakınız) Dr. ████ sesini kullanarak hem konuşup hem de ondan cevap alıyordu Dr. ████'nun zihni açıktı dediğimiz talimatlara uyuyordu. Bundan sonra bir daha iletişim kurma çabalarımıza karşılık vermedi. Denekler deneye tabi tutuldu ( Ek Dosya-001'e bakınız) Bu olaylardan sonra RSC-089'un yok edilmesi için istek kabul edilmiş ama bir sonuç elde edilememiştir. (Ek Belge R-1)

[Dosya-1]:

ID: 00-00-60

Dr. ████ ile RSC-089 arasında geçen kısa konuşma.
RSC-089: Merhaba Dr. ████ beni bu Tesis-0█'da tutmayacaksınız değil mi?
Dr. ████: Nasıl öğrendin? Bu çok gizli bir bilgi.
RSC-089: Hiçbir şey gören gözler için gizli değildir Doktor çünkü kaos fırsat yaratır.
Dr. ████: Kaos mu?
RSC-089: Kaos… Evet gölgedekiler için kaos, en büyük umuttur. Sizin gibi adamların hayatında kaos çıkması, bizim gibilere fırsat tanır doktor.
Dr. ████: Ne için?
RSC-089: Bizim için doktor. Rejimler yıkılır, eski dünyalar yanar. Küllerden neyin yükseleceğine biz karar veririz!
Dr. ████: Siz kimsiniz?
RSC-089: Biz bu dünyaya ait değiliz, o bize ait. Biz İmparatorların ve Firavunların soyundan geldik. Yeni bir gün doğuyor ve dünyada değişiklik başlıyor artık geri dönemeyiz…
[KONUŞMANIN SONU]

[Ek Dosya-001]:

ID: 00-00-61

Dr. █████████: Denek-8523 ve Denek-8524 ne görüyorsunuz.
Denek-8523: Bir kılıç görüyorum ne göremem gerek ki zaten.
Denek-8524: Kılıç beni kendine çağırıyor sanki
Dr. █████████: Sana bir şey diyor mu Denek-8524 tamam.
Denek-8524: Hayır ama hissediyorum beni çağırıyor.
Denek-8523: Ben hiç bir şey hissetmiyorum.
Dr. █████████: Sizi birazdan çıkaracağız Denek-8524 başka ne hissediyorsun.
Denek-8524: *Kılıcı alır* Kendimi daha güçlü hissediyorum daha güçlü! * Denek-8524 kahkaha atmaya başlar*
Dr. █████████: Tamam şimdi bırakabilirsin kılıcı Denek-8524
Denek-8523: Garip davranıyor beni çıkarın. Çıkarın beni. *Bağırarak*
Denek-8524: Sakin ol Denek-8523 senin buradaki görevin bitti.
Dr. █████████: Güvenlik derhal müdahale edin.
Bundan sonraki konuşmalar [GİZLENMİŞTİR]
[Ek Not]: Denek-8524 RSC-089'u kullanarak Denek-8523'ün ███████ kopararak direkt öldürmüştür. Delta-10 müdahale ederek Denek-8524'ü infaz ederek RSC-089'u tekrardan güvence altına almıştır.

[Ek Belge R-1]:

RSC-089'un yok edilme deneyleri aşağıda verilmiştir:

[Deney-1]: Kabzasından sabitlenerek düz bir şekilde 5, 10, 15, 20, 50, 100, 400 metreden aşağıdaki silahlarla ateş edilerek sağlamlık testi yapılmıştır.

 • AK-47 Piyade Tüfeği
 • Colt M4 Piyade Tüfeği
 • Colt M16 Piyade Tüfeği
 • HK MP5
 • Tavor TAR-21 Piyade Tüfeği
 • FN P90
 • FN MINIMI Manga Destek Silahı
 • MG-3 Ağır Makineli Tüfek
 • PKM (Bixi) Makineli Tüfek
 • JNG-90 Keskin Nişancı Tüfeği
 • Dragunov (Kanas) Keskin Nişancı Tüfeği
 • Accuracy İnternational AWM
 • Robar RC-50 Keskin Nişancı Tüfeği
 • Barrett M82A1 Yüksek Kalibreli Keskin Nişancı Tüfeği (50 Cal)
 • M-200 Keski Nişancı Tüfeği
 • RPG-7
 • Lav Silahı
 • [VERİLER GİZLENMİŞTİR]

[Ek Not]: Tank, savaş uçağı ve atak helikopterleri ile yapılacak olan deneyler askıya alınmıştır. RSC-089 bir çizik ve hasar almadan tüm deneyi tamamlamıştır.

[Deney-2]: RSC-089 █ dereceye kadar dayanmıştır. Çatlama veya kırılma olmamıştır.

[Deney-3]: Üzerinde yapılan asit deneylerinden de sonuç alınamamıştır.

[Ek Not-1]: Nükleer deney isteği reddedildi.

[Ek Not-2]: Tüm yapılan dayanıklık testlerinden çizik almadan çıkmıştır.

Dr. █████████'dan kısa bir not:

İnsan yapıcıdır, yeni yollar açmayı sever, bu su götürmez bir gerçektir. Fakat neden acaba bir yandan da yıkmaya, her şeyi kaos haline getirmeye bayılır, RSC-089 bu durumdan faydalanmaya çalışıyor. Etkin bir şekilde kaos yaratmak için insanları bir kukla olarak yönetiyor. RSC-089 Kesinlikle yok edilemiyor. İnsanın her şeyi yıkıp kaos haline getirmeyi sevmesi (bazen bunu yapmaktan zevk aldığı inkar edilemez), üzerinde uğraştığı yapıyı bitirmekten, gayesine ulaşmaktan içgüdüsel olarak ürkmesinden mi kaynaklanıyor yoksa RSC-089'un biz insanları kullanması…

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License