RSC-093


Keşif: RSC-093, 19/07/19██ tarihinde Slovakya'nın Spiš bölgesinde keşfedilmiştir. RSC-093 keşfedildiğinde yerden yaklaşık 400 metre yukarıdaydı. Yerleşimi seyrek olan bir bölgede olduğu için kolayca fark edilemedi. Radarlar tarafından da tespit edilemedi. Aynı bölgelerde sık sık UFO ihbarları gelince RSC ajanları olay yerini incelemeye başladı. Gün boyunca yer değiştirmeyen RSC-093'ün bir bulut olmadığı anlaşıldı. Kısa incelemeler ardından RSC-093'ün bulunduğu bölgeye hava araçları gönderildi. Daha sonra RSC olarak sınıflandırıldı. UFO ihbarları da "Kara bir bulut" açıklamasıyla kapatıldı.

Saklama Prosedürleri: RSC-093'ün 500 metre³ menzili muhafaza edilmelidir. RSC-093'ün görülebileceği her yer tel örgüler ile kapatılmalıdır. Dağın ve yolun etrafı RSC ajanları ve DTF'ler ile korunmalıdır. Ne olursa olsun RSC-093'ü canlılar görmemelidir. Böyle bir durum olursa canlılar infaz edilmelidir. RSC-093 etkisine girmiş canlılar infaz edilmelidir. RSC-093 üzerindeki canlıların ise RSC-093'ten çıkması engellenmelidir. Hava kuvvetleri RSC-093'ün hareketini kısıtlamalıdır. Hava kuvvetlerinin başarısız olması durumunda muhafaza bölgesi genişletilmek zorundadır. Denekler dışında RSC-093'e gitmek veya etkisi altına girmek yasaktır. RSC-093'ün araştırma odasına 3. seviye ve üstü personeller erişebilir. RSC-093'ün üzerine fiziksel hasar vermek yasaktır. Bu durumda yakındaki tüm birimler RSC-093'ü kontrol altına almalıdır.

Açıklama: RSC-093 yaklaşık 4██ metre uzunluğunda bir gemidir. Geminin eni yaklaşık 8█ metredir. Yapı olarak Sovyet donanmalarına benzemektedir. İngiliz donanmalarından da esinlenmeler mevcuttur. Geminin kullanış amacı bilinmiyor. Yolculuk gemisi ve savaş gemisi tasarımları mevcut. Yapı ve tasarım olarak dünyadaki gemilerle benzerliği bu kadardır. Gemi sadece siyah ve koyu gri renklerden oluşmaktadır. RSC-093'un ağırlığı yaklaşık 2█ tondur. (Aynı boyutta bir buluttan çok daha hafiftir. Aynı zamanda aynı boyutta bir gemi yaklaşık olarak 4 kat daha ağırdır.) RSC-093 havada süzülmekle birlikte havada uçabilmektedir. RSC-093'ün hızı saatte ███ kilometreye ulaşabilir. Bu aynı büyüklükte bir zeplinle ortalama aynı hızdadır. RSC-093, ██/11/19██ tarihinden beri hareket etmemektedir. Havada asılı duran RSC-093'ün hareket kaynağını ve havada uçma kabiliyetini nasıl sağladığı halen çözülememiştir. RSC-093 büyük ölçüde gazdan oluşmaktadır. RSC-093'ün içindeki katı ve sıvı miktarı RSC-093'ün %██'undan daha azdır.

RSC-093'ün üstünde fiziksel olarak durmak mümkün değildir. Hava araçlarıyla incelenen RSC-093, içerisi incelendiğinde çelik gemilere oldukça benzemektedir. RSC personelleri RSC-093'ü katı sandıklarından üzerinde durmaya çalışmıştırlar. RSC-093 uzaktan ise gemi yerine buluta benzemektedir. RSC-093 canlıları kara bir gaz formuna dönüştürmektedir. Canlılar tüm benliklerini kaybederler ve RSC-093'ün üzerine doğru uçarlar. RSC-093 üzerinde yapılan araştırmalar ve çalışmalarda bunu engellemek için göz temasından kaçınılmalıdır. Ayrıca soğuk ve kalın kıyafetler giyilmelidir. Yine de RSC-093'ün gaz formuna dönüştürme özelliği tam olarak engellenememektedir. RSC-093 bu dönüşümü çok yavaş ve nadiren yapmaktadır. RSC-093'ün etkisindeki canlılar RSC-093-1 olarak sınıflandırılmıştır. RSC-093-1'ler genelde RSC-093 üzerinde bulunurlar. RSC-093-1'lerin hareketleri dışında hiçbir canlılık özellikleri bulunmamaktadır.

RSC-093 üzerinde fiziksel etkiler gerçekleşmemektedir. Helikopter ve uçaklar RSC-093 üzerinden bir bulutmuş gibi geçebilmektedir. Bu durumda hava birimlerinde ve RSC-093'de hiçbir fiziksel etki gerçekleşmez. RSC-093 üzerine atılan bomba, roket vs. durumunda yine bir etki gerçekleşmez. RSC-093'ün içinden geçer. Fakat RSC-093 bu durumda saldırı altında olduğunu bir şekilde fark etmektedir. RSC-093 karşılık olarak gemi donanmasında mevcut olan (ateşli silah, roketatar vs.) silahları kullanmaktadır. RSC hava kuvvetlerinden 6 birim RSC-093 tarafından patlatılmıştır. RSC-093'ün gönderdiği silahlar da RSC-093 ile aynı formdadır. (Siyah ve çoğunlukla gazdan oluşan bir yapı) Bu yüzden RSC-093'ün saldırısını durdurmak mümkün değildir. Silahların patlama veya kurşun etkileri normal silahlar ile aynıdır. RSC-093 etrafında saldırı altında olmadığını anladığında saldırıyı durdurmaktadır.

Ek belgeler:

Zeta-X Departmanından Güvenlik Bildirisi

Tarih: ██/██/████
Amaç: Muhafaza ihlalini durdurmak

Bildiri: RSC-093 muhafaza alanından çıkmaktadır. Beta-99 birimlerinin acilen bölgeyi genişletmesi gerekmektedir. Muhafaza sınırını 1 km genişletiyoruz. RSC-093 durumuna göre Beta-99 birimlerine anlık raporlar ve koordinatlar verilecektir. 2 Penta-6 ve 1 Mono-12 ekibinden oluşan 3 hava birimi RSC-093 tarafından imha edilmiştir. 6 Penta-6 ve 3 Mono-12 hava birimi derhal olay yerine intikal etmelidir. Kara kuvvetlerinden yakındaki tüm Omega-4 birlikleri RSC-093'ün etrafını sarmalıdır. RSC-093'ün halk tarafından öğrenilmesi durumunda tüm DTF birliklerinin sivilleri ve sivil araçları infaz etme hakkı mevcuttur. Bu olayın kamuya duyurulması anında Rho-22 birimleri tüm basın kaynaklarını infaz etme hakkına sahiptir. RSC-093'ün saldırıyı durdurması altın kuraldır. Bu neticede her türlü fedakarlığın uygulanması serbesttir. Ayrıca RSC-093'ün infaz edilmesi tamamen yasaktır. AD Konseyi tarafından verilen kesin bir karardır.

RSC-093'ün Mitolojideki Yeri

RSC-093 mitolojide yer alan Itah'ın erkek torunu Harlen'in gemisine benzetilmektedir. Mitolojiye göre Harlen kara bulutların tanrısı olarak geçer. Karanlığın ve fırtınanın tanrısı olarak da geçmektedir. Harlen bulutları ve fırtınaları kontrol edebilmektedir. Harlen görünüş olarak siyah sakallı, kısa saçlı, siyah gözlü yakışıklı bir erkektir. Son derece güçlüdür ve yarısı gaz yarısı kumaş olan siyah pelerini ile bilinir. İri yarı olarak gözükse de oldukça çeviktir. Bulutdan eşyaları ve kıyafetleriyle bilinir. Koyu mavi yıldırım kılıcı da ana silahıdır. Itah ve Ina'nın savaşlarında yer alan Harlen'in gemisi "Kaos'un Gemisi" olarak adlandırılmaktadır. Harlen inatçı ve sinirli biriydi. Bu özellikleri yüzünden inatçı ve sinirli olan kişilere Harlen ismi verilmekteydi. Harlen'in gemileri bu savaşta tüm dünyayı sardığı söylenir. Tüm dünyayı kara bulutların sardığı ve Harlene karşı gelenlerin üstüne yıldırım çarptığı anlatılır. Ina bu hava savaşında Harlen'in neredeyse tüm gemilerini yok eder. Harlen kaybettiği savaşı hazmedemez ve gökyüzünün derinliklerinde kaybolur. Kara fırtınalar yaşandığında genelde "Harleni sinirlendirdik." denilmesi Harlen'in ortaya çıktığı zannedildiğindendir. Korsanların siyah bayrağı olması ve kara sakal bırakmaları da tamamen Harlen'e özenilmesindendir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License