RSC-094


Keşif: ██/██/19██ yılında Makedonya ███████'de bir sivilin bahçesinde keşfedilmiştir. Ajan ████ tarafından görgü tanıklarının ifadelerine göre ██/██/19██'de yakalanmıştır.

Saklama Prosedürleri: Tesis-88'in RSC Güvenli Depolama Kanadında 5 metre²lik bir çelik, demir ve kurşun ile güçlendirilmiş güvenli muhafaza odasında muhafaza edilmelidir. Bunun dışında ekstra bir güvenliğe ihtiyaç yoktur.

Açıklama: RSC-094, İsviçre Saanen ırkına çok benzeyen bir dişi Capra aegagrus hircus memelisidir. RSC-094'ün ağırlığı 95 kilo, yüksekliği ise 40 santimdir. Onun dışında RSC-094'ün anormal bir bedeni yoktur.

RSC-094'ün anormal özelliği ise diğer Capra aegagrus hircus türlerinden farklı olarak yiyecek bulmaya çalışırken Capra aegagrus hircus ötesinde benzersiz bir zeka göstermesidir. Görsel ya da koku göstergelerinin bulunmadığı durumlarda bile, iki olası hedeften hangisinin yiyeceğe sahip olduğunu doğru bir şekilde belirleme yeteneğini göstermiştir. Gıda taşıma hedeflerini belirleme yöntemleri şu anda bilinmemektedir. RSC-094, anormal doğasını yalnızca daha fazla yiyecek tüketmek için kullandı ve onun dışında saldırganlık belirtileri göstermedi. Bunların öğrenilmiş davranışlar olup olmadığı veya RSC-094, doğal olmayan bir zeka seviyesine sahip olup olmadığı bilinmemektedir. RSC-094'ün vücudunda bulunan siyahımsı lekelerin kaynağı bilinmemektedir.

Yapılan deneylerin verilerine göre RSC-094'ün daha fazla yiyecek tüketmesinin bir sınırı olmadığı ve doyumsuz olduğunu onaylamıştır. Yapılan bir deneyde RSC-094 ile Denek personel aynı alanda bulundurulmuştur. RSC-094 ile Denek personele benzer yiyecekler verilmiştir ve ikisinin de karınlarının aç oldukları için yemeye başlamışlardır fakat RSC-094, Denek personelinde yiyeceklerini almaya başlamıştır. Denek personel vermek istemeyince ona çok sert bir kafa atmıştır ve Denek personel orada ölmüştür. Yapılan araştırmalara göre RSC-094'ün bu attığı kafa Capra aegagrus hircus türleriden farklı olarak 2 kat daha fazla güçlü olduğu kanıtlanmıştır. Yani bu ortalama saate ulaşabileceği hız 150 km/s'dir. RSC-094 çok hızlı hareket eder bu yüzden muhafaza altına alınması zor olmuştur.

Kurumun araştırmacıları tarafından RSC-094 ortalama olarak 200-250 gün süren laktasyon da, %9-11 yağlı, 150-250 litre süt verimi sağlamıştır. Bu yüzden RSC-094 çok verimli bir canlıdır.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License