RSC-095


RSC-095

RSC-095'in muhafaza edildiği ADSL kutusu

{$izah}

Keşif: RSC-095, 02/06/19██ tarihinde [BİLGİ GİZLENMİŞTİR]'deki bir kişinin bilgisayarına girmesiyle bulunmuştur. Bilgisayarı alan RSC ajanları özel tasarladıkları modemin içine aktarmıştır. Olay yerindeki herkesin hafızaları A sınıfı hafıza silici ilaçlarla silmiştir. RSC-095 Tesis-10'da bulunmaktadır.

Saklama Prosedürleri: RSC-095, bir ADSL kutusunun içinde muhafaza edilir. Telefon ve
modem olmak üzere 2 kablo bu kutuya bağlıdır. Telefon kablosu bir ev telefonuna bağlıdır. Bu eski ev telefonu çalışamaz haldedir ve numarası gizlenmiştir. Ne olursa olsun bu telefon numarasının aranması, arayan kişinin infaz sebebidir. Telefon numarasının kamuya duyurulması da infaz sebebidir. Sadece AD konseyi bu telefon numarasını bilmektedir. Bu ev telefonu telefon sinyali kesen bir odada masanın üstünde durmaktadır. Sadece Seviye 5 ve üstü personel bu odaya giriş yapabilir. Modem kablosu da tamamen özel tasarlanmış bir modeme doğru gider. Bu modemin nasıl çalıştığı güvenlik için bahsedilmemektedir. Kablolar darbelere dayanıklıdır ve içerisinde çok fazla katman bulunur. Bu katmanlar █████'den yapıldığı için çelikten bir balta bile bu kabloyu kesemez. Kabloların kesilmesi RSC-095'i serbest bırakacağından yasaktır. ADSL kutusu sıradan bir koridorda bulunur. ADSL kutusunun içi açılabilir. Fakat bu kutuyu açmak için vidaları sökmek gerekir. Bu kutu, RSC-095'i kontrol etmek için açılır.

RSC-095-2

RSC-095'in görev yöneticisindeki işlemleri.

{$izah}

Açıklama: RSC-095, bir virüstür. Ancak RSC-095'in nasıl bir virüs olduğu bilinmiyor. Çünkü virüsün boyutu bulunmuyor. Zararlı bir dosya olduğu için virüs olarak adlandırılsa da dosyanın boyutu 0 bayttır. Bu dosya, görev yöneticisinde kolayca bulunabiliyor. Fakat bu işlem, bilgisayarın CPU'sunu veya herhangi bir belleğini etkilemiyor. Birkaç tane işlem aynı anda açılabiliyor ve açıklama kısmında her zaman kişiye özel mesajlar yazıyor. İşlemin adı "Ben bir virüsüm.exe" anlamına gelen "I'm a virus.exe"'dir. İşlem açılmaya çalışıldığında bilgisayar sürekli "Burada bir dosya yok" uyarısı verir. "İşlemi sonlandır"'a tıklandığında "Bu işlem şu anda gerçekleştirilemiyor" uyarısı alınır. Dosya konumunu açıldığında binlerce dosya çıkar. Dosya konumu her zaman yukarıda yazar fakat yukarıda sürekli değişen rastgele karakterler bulunur. Her saniye tamamen karışık bir karakter dizisi görülür. Dosyalara gelirsek, binlerce dosya bulunur. Fakat klasörlerin özelliklerine bakıldığında 0 bayt, 0 dosya, 0 klasör yazısı alınır. Dosyaların çoğu genelde aynı türdür. Bu dosya türü .stfu şeklindedir. Bundan başka birkaç tür dosya da bulunur: .music, .sound, .image, .game, .idiot, .what, .omg, .pc, .player…(Bu şekilde bir sürü dosya türü vardır.) Dosyaların hiçbiri açılmaz. Ayrıca dosyalar silinse de tekrar yüklenir. (Genelde dosyaları silmek çok zordur, bilgisayar kapalı iken dosyalar silinebilir fakat açık iken işlem çalışıyor olduğundan silinemez.) RSC ajanları özel bir modemin içine bu virüsü aktarır ve bilgisayarı da imha eder.

RSC-095'in yapabildikleri test edilebilmiştir. RSC-095, özel bir modem tarafından bağlanılan bir bilgisayarda kontrol edilmiştir. RSC-095, genelde uzun bir süre hiçbir şey yapmaz. Fakat bilgisayarı uzun süre kullanmaya devam eden bir kişi RSC-095'in belirtilerini görebilir. Kişinin ne yaptığı fark etmeksizin RSC-095, istediği her şeyi yapabilir. Mesela İnternet tarayıcısında video izliyor ise videonun içinde gözükebilir, oyun oynuyorsa oyunun içinde belirebilir. Bunun gibi durumlarda RSC-095, her zaman farklı davranışlar sergiler. Oyunun içindeyken oyuna göre kişinin yapmak istediklerinin tersi yönünde oyunu kontrol edebilir. Kişi müzik dinliyorsa müziği bilerek durdurur veya siler. Mesajlaşıyorsa kendisi de o mesaja katılabilir. Grup sohbetlerine, videolu görüşmelere veya iletişimin bulunduğu her yerde RSC-095 belirebilir. Özel bir modem çalıştırıldığından dolayı bu virüs sadece kullanıcı bilgisayarında belirmiştir.

RSC-095, denekler tarafından sinir bozucu olduğu her zaman dile getirilmiştir. RSC-095'in görüntüleri ve sesleri her denek tarafından farklı nitelenmiştir. Her deneğe farklı muamele ettiği kesinleşen bu virüsün bilinçli olduğu düşünülüyor. Çoğu zaman kişilere sesli veya görüntülü bir şekilde şu mesajları vermiştir:

  1. Naber?
  2. Niye İnternet'e bağlanmıyorsun?
  3. Boşuna uğraşma, beni silemezsin.
  4. Sana karışmıyorum dostum. Sadece eğlenmeye çalışıyorum.
  5. Hey! O da ne!/Nedir bu?/Dikkat et! (Genelde bu 3 mesajı söyler fakat farklı mesajları da söylediği olmuştur)
  6. Çok sıkıldım dostum. Neden daha eğlenceli bir şeyler yapmıyorsun?

RSC-095, klasik bir virüs olduğu düşünülmüştür. İlk başta RSC olarak sınıflandırılmamıştır. Fakat denekler her geçen gün farklı tavırlar sergilemeye başlamıştır. Asosyal, içine kapanık, psikolojik sorunları ortaya çıkan kişiler olmaya başlamışlardır. Deneklerden bazılarının bilgisayarlardan nefret ettiği bilinse de bu denekler bilgisayara bağımlı olmaya başlamıştır. Bazı deneklerin bilgisayar başında ölü bulunur. Ölü deneklerin otopsisi sonrasında ölme sebepleri bulunamamıştır. Testler devam ettikçe ölü deneklerin sayısı her geçen gün artmıştır. İlk başta 2 hafta gibi uzun sürede ölen denekler, günler ilerledikçe 1 saate inmiştir. Diğer elektronik aletlere de bulaşabilen bu virüs, bir günde 78 personel öldürmüştür. Böylece RSC-095'in her türlü elektronik alete bulaşabildiği ortaya çıkmıştır. Bu olaydan sonra her elektronik alet imha edilmiştir ve bir ADSL kutusunda muhafaza edilip ve RSC-095'in test edilmesi yasaklanmıştır.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License