RSC-116


Keşif: RSC-116, ██/██/19██ yılında Japonya'da bir çiçekçi dükkanında kurumun ajanları tarafından keşfedilmiş ve anormal etkilerini göstermeye başladığı için Tesis-153'e nakledilmiştir.

Saklama Prosedürleri: RSC-116, güvenli muhafaza kanadında 3 metre²lik bir muhafaza odasında güvence altına alınmalıdır. Seviye 2'nin altı personellerin giriş çıkışı yasaklanmıştır. Ayrıca muhafaza alanının dışında 2 tane Zeta-X personeli bulunmak zorundadır ve bu personeller gerekmedikçe muhafaza alanına girmemeleri gerekir. Ayrıca RSC-116'nın tutulduğu odanın havası filtrelenmelidir. Odaya giren personel inorganik malzemeden oluşan biyolojik tehlike kıyafetleri giymeli ve bölgeyi terk ettikten sonra dekontamine edilmelidir.

Açıklama: RSC-116, henüz keşfedilmemiş bir bitki türünün örneğidir. RSC-116, fiziksel olarak 45 santim uzunluğunda ve 25 santim genişliğindedir. RSC-116'nın çok ince ve keskin iğneleri vardır, bu iğneler ortalama 4 santim uzunluğundadır ve zehirlidir.

Genel olarak bu zehir sarımsı ve beyazımsı bir sıvı olup, az çok viskozitesi yüksek olduğu içindir. Su'dan biraz daha ağırdır. Açık havada kalırsa yapısı bozulur. Kurutulursa, karanlık ve serin yerde saklamak kaydıyla, uzun yıllar etkinliğini korur. Bu zehir saf suda ve tuzlu suda tekrar eritebilir. (%1'lik NaCl yeterlidir)

RSC-116 büyüme aşamasında güneş ışığı ve su reddedilirse, bitki sapı ve kurutulmuş yaprakların sert bir iç yapısı büyüyerek hareketli olmalarını sağlar. Genellikle RSC-116 insan temasından kaçınırlar, yanlarından gelen insanlara zehir fırlatırlar veya yapraklarını kapatırlar.

Ek Not-1: Kurum personelleri tarafından bu anomaliye "Huji" adı verilmiştir. Huji kelimesi Basitleştirilmiş Çince'de "Ev kayıt" anlamına gelmektedir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License