RSC-117


Keşif: RSC-117, İngiltere Leicester'da İngiltere Generali Charles Townshend'e anıt olarak yapılmış olan küçük bir malikane müzesinde yaşanan birkaç anormal olay sonucunda RSC Kurumu tarafından yapılan keşifte RSC-117 ele geçirilmiş ve Tesis-68'e yerleştirilmiştir.

Saklama Prosedürleri: RSC-117, Tesis-68'de 5 metre²'lik bir çelik, demir ve kurşun ile güçlendirilmiş güvenli muhafaza odasında muhafaza edilmelidir. RSC-117'ye yalnızca Bölge Başkanı Dr. ██████'un yayımladığı zeyil nameye göre Seviye-4 izni olan ve RSC-IYK1 tarafından yazılı izin alan kişiler RSC-117'ye erişebilirler. Giysi, eldiven ve bir oksijen tankı dahil olmak üzere tam tehlike tertibatı muhafaza alanı içerisinde her zaman giyilmelidir. Giysi alanını terk etmeden önce dezenfektan duşuna girilmelidir. Ayrıca Personeller muhafaza alanına giriş yaptıkları zaman kapılar her zaman 3 kez kilitlenmelidir. Herhangi bir zamanda RSC-117'nin muhafaza alanı dışında en az 5 silahlı Zeta-X muhafız nakledilecek. Muhafızlar her zaman dışarıda kalmalı ve hiçbir koşul altında muhafaza odasında bulunmamalıdır.

Açıklama: RSC-117, yaklaşık olarak 2 metre boyunda, fiziksel ve biyolojik olarak tamamen muz'a benzeyen bir tür insansı anomalidir. RSC-117, fiziksel yüzünü gizleyebilen ve koruyabilen, petaled, esnek bir "fırfır" olan belirgin bir şekilde sarı ten rengine sahip ve sürekli "olgunlaşmış muzlar" gibi kokan bir koku yaymaktadır.

RSC-117'nin anormal özelliği ise onu gören tüm canlılara çok sayıda soyulmamış muz ve kişinin deneğin midesinde belirsiz bir oranda muz tezahür etmeye başlamasıdır. RSC-117 ile göz teması kuran herhangi birisi aradan 1000000 µs içerisinde (1 saniye) kişiye karşı anormal özelliğini gerçekleştirecektir. Kişi kısa bir süre sonra radyoaktif potasyum içermekle birlikte, ortaya çıkan miktar, aşırı şişkinlik, boğulma vs. vakaların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

RSC-117'nin elektromanyetik dalgalar (radyasyon) yaydığı fakat bu mutasyonlara rağmen hiçbir zaman herhangi bir kanser veya tümör belirtisi göstermediği bilinmektedir. RSC-117'nin biyolojik bedeni tehlikeli deri ve tehlikeli kanlara sahiptir, araştırmalara göre 20 genetik tür kanserojen ve bilinen düzinelerce tehlikeli bakteri türü bulundurmaktadır. Bu yüzden deney öncesi personellerin giysi, eldiven ve bir oksijen tankı dahil olmak üzere tam tehlike tertibatı, muhafaza alanında her zaman giyilmelidir. Giysi alanını terk etmeden önce ise dezenfektan duşuna girilmelidir.

Ayrıca, RSC-117 bulunduğu muhafaza alanındaki tüm muzları kontrol edebilme yeteneğine sahiptir. Bu çok tehlikeli bir özellik olduğu için muhafaza alanında herhangi bir muz bulundurulması yasaktır hatta bulunduğu Tesis-053'te muz satılması, alınması veya getirilmesi yasaklanmıştır. Tahminen RSC-117 5 metrelik alanda bulunan muzları kontrol edebilmektedir, tam kapsamı hala bilinmemektedir. Bazı deney raporlarına göre muzları birleştirip bir tür muz adam elde etmeyi başarmıştır ve buna RSC-177-1 denilmiştir.

RSC-117'nin yapılan testlerde IQ seviyesinin 117 olduğunu tespit edilmiştir. bu yüzden özellikle seri numarası 117 konulmuştur. RSC-117, kendi dediklerine göre 5 dil bilmektedir. (Türkçe, İngilizce, Almanca, Japonca ve İspanyolca) RSC-117, psikolojik anlamda rencide edilmezse, aşağılanmazsa veya fiziksel anlamda darp edilmezse veya üzerine saldırılmazsa, sebepsiz yere herhangi birisine zarar vermez fakat asla göz teması kurulmamalıdır bu yüzden araştırmacılar veya denekler bir rehber sayesinde muhafaza alanına giriş yaparlar, muhafaza alanı 7/24 muhafaza alanı kameralar ile izlenir ve kopyaları ile beraber Tesis-053'üm Verisel Depolama Kanadında saklanır.

ID: 00-00-12

██/██/████ tarihlerinde RSC-117 ve Dr. ███████ ile yapılan görüşme:

RSC-117: Bienvenido abordo.

Dr. ███████: Ah, İspanyolca bilmiyorum birisi çevirebilir mi?

RSC Araştırmacısı: "Aramıza, Hoş Geldin" Diyor efendim.

Dr. ███████: Vay, Teşekkür ederim.

RSC Araştırmacısı: Rica ederim, efendim.

Dr. ███████: O zaman başlıyorum. Merhaba RSC-117 dediklerimi anlıyor musun?

RSC-117: Türkçe biliyorum, dert etme.

Dr. ███████: Ah, Güzel.

Dr. ███████: Sana birkaç soru soracağım cevaplar mısın?

RSC-117: Buyur, Başla.

Dr. ███████: Sana kendini anlatmanı isteseler ne derdin?

RSC-117: Kendimi sıradan normal bir varlık olarak tanımlardım, açıkçası sizin gözünüzde olduğu gibi anormal değilim.

Dr. ███████: Hmm, peki. Sence neden bizim gözümüzde seni anormal bir varlık olarak tanımlıyor olabiliriz?

RSC-117: Çünkü sizin doğa kanunlarınız (fizik kanunlarınız) çok klasik ve absürt olduğu için yasalarınızı ihlal eden varlıkları bu şekilde tanımlıyorsunuz. Ufkunuzu genişletmeyi başarırsanız, bana hak vereceksiniz.

Dr. ███████: Tamamdır.

Dr. ███████: Peki hangi medeniyettensin, seni bence kim var etti?

RSC-117: Sizin inanç sisteminize göre yorumlarsam, inandığım bir "Tanrı" var fakat varlığını kesin olarak kanıtlayamam. Sizlerde bulunan Ateistlere göre ben daha rasyonel düşünüyorum. Yani ben aslında "Bir Tanrının varlığının veya yokluğunun henüz kanıtlanamayacağımın farkındayım ama kendimi belirli sebeplerden dolayı inanan tarafa atıyorum. Sizin inanç sisteminizdeki dinlere inanmıyorum bu yüzden düşündüğüm Tanrı figürünün özelliklerini ve sınırlarını kendi bilimim ve felsefemden hayal ediyorum." Aslında benim bu bahsettiğim görüşe geçmeyip Ateizm'e inanan insanlar "Dinlerin tanrıları gerçek değilse hiçbir tanrı gerçek değildir" gibi rasyonel olmayan bir düşünceye sahip oldukları için açıkçası garipsedikleri çok olur, ben de dahil garipseyip saçma bulmuştum daha önceden mesela.

Medeniyetim hakkımda herhangi bir bilgim yok. Kim olduğumun bir önemi yok, beni ben yapan şey düşüncelerim ve fikirlerim.

Dr. ███████: 1. Dünya Savaşı sırasında görev yapmış İngiltere Generali Charles Townshend ile bir bağlantın var mı?

RSC-117: Charles Townshend'i 1. Dünya Savaşından tanıyorum fakat herhangi bir bağlantım yok.

Dr. ███████: Peki ne zamandan beri dünyada varsın?

RSC-117: Tahminen bir 160 yıl falan.

Dr. ███████: Anlıyorum. Peki bu bedende olmasaydın nasıl bir bedende olmak isterdin?

RSC-117: Bu soru için yüzlerce cevap verebilirim aslında en net cevabımı ise yukarıda zaten verdim, iyi günler.

Dr. ███████: Röportaj bitmedi yalnız?

RSC-117: Sana devam ettir diyen oldu mu? (kızgın bir tonda) Şimdi █████ olup git muhafaza alanımdan.

Dr. ███████: Hoop, tamam sakin ol, iyi günler.

Komutan ████: MUHAFAZA ALANI AÇILIYOR!!!

(Asker giriş sesleri.)

(Röportaj sonu.)

Bölge Başkanı Dr. ██████'un Zeyilnamesi: Bugünkü yaptığımız deneyde RSC-117'nin gereksiz yere agresifleştiğini gördük ve bundan sonraki deneylerde sorun çıkmaması için muhafaza alanına görevlendirilmiş Zeta-X personelleri dışında sadece S-3 üstü personelin giriş izni verilecektir. RSC-004 ile RSC-117'nin aynı ortamlarda bulundurulması kesinlikle yasaklanmıştır.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License