RSC-123


Keşif: Manhattan Robotics tarafından ████████ ████████'e satılmıştır. RSC-123 anormal etkiler göstermeye başladığı zaman ████████ ████████ tarafından RSC Kurumuna bağışlanmıştır ve böylece anomali RSC Kurumunun eline geçmiştir. RSC-123'ü ████████ ████████'e satan Manhattan Robotics çalışanları hala bulunamadı.

Saklama Prosedürleri: RSC-123, Tesis-133'te 7x5 metrelik güvenli muhafaza odasında muhafaza edilmelidir. Personeller muhafaza alanına giriş yaptıkları zaman kapısı her zaman kilitlenmelidir. Herhangi bir zamanda RSC-123'ün muhafaza alanı dışında en az 1 silahlı Zeta-X muhafızı bulunmalıdır. Nöbetçinin nöbet boyunca odanın ışıkları açık durmalıdır. Muhafız her zaman dışarıda kalmalı ve hiçbir koşul altında muhafaza odasında bulunmamalıdır.

Açıklama: RSC-123, Windows 8.1 ile çalıştırılan dizüstü bilgisayardır. Dış üreticisinin Manhattan Robotics olduğu görülmektedir. Fare ve klavye donanımları ise bulunduğu alana lehimlenmiştir ve dokunulması yasaklanmıştır. Bilgisayarın henüz keşfedilen bir internet özelliği yoktur. Bilgisayarın içinde sabit sürücü, ofis paketi, Triada ve Manhattan Robotics tarafından geliştirilmiş RPG arcade tarzı [VERİ GİZLENDİ] isimli video oyunu gibi yazılımlar içerir.

Triada, bir tür antivirüs programıdır. RSC-123'te bir ağ kalkanı ve gerçek zamanlı koruma sunan bir yazılımdır. Triada yazılımı bilgisayarın herhangi bir olası tehditle karşılaştığında bilgisayarı kapatması için uyarı mesajı gönderecektir eğer kişi kapatmazsa karantinaya alınan casus yazılımlar bilgisayarı ele geçirir fakat kişi bilgisayarı kapatır ise tüm işlemleri sıfırlayacaktır. Kişi bilgisayarı birdaha açtığı zaman tüm olası tehtitler kalkmış olucaktır. Bilgisayarın tam olarak bir veritabanı veya bir ağ bağlantısı bulunmadığı için zararlı programlar genel olarak yan etki yaparlar. Kimlik avı veya diğer sistemleri çökertebilir.

Ofis paketi genel olarak kullanılmaz çünkü yazılımın içeriği paralıdır ayrıca para miktarı ise yıllık ve aylık olarak ikiye ayrılır. Aylık ücreti ██ USD, yıllık ücreti ise FBI'ın yıllık bütçesi olan 9,6 milyar USD'nın 5/1'dir. Sabit sürücü ise görsel içeriklerin, belgelerin, videoların vs. gibi içeriklerin saklanması için kullanılır ancak her bilgisayar kapatıldığı zaman bu içerikler silinir.

[VERİ GİZLENDİ] isimli oyun tek bir oyuncu veya iki oyuncu modu olan basit bir menü dışında hiçbir şey içermeyen siyah bir ekran belirir ve üzerinde Manhattan Robotics logosu ve sloganı bulunur. Seçeneklerden herhangi birindeki Başlat düğmesine basıldığında, uyarılı bir biçimde bilgilendirme notu görülecektir. Bu bilgilendirme notunun alt kısmında "Evet" ya da "Hayır" kısmı olucaktır. Kişi eğer "Evet" seçeneğine tıklar sesli bir şekilde müzik parçasını oynatmaya başlar ve sonra 10'dan geriye sayan boş bir mavi ekran görüntülenir. Kişi eğer "Hayır" seçeneğine tıklarsa oyun tekrardan mod seçme menüsüne geri döner.

Bu noktada, 10 saniye bittikten sonra Oyun başlayacaktır. Oyunun oyuncularına fiziksel dünyada açıkça görünen bir dizi giderek zor olmaya başlayacaktır. Oyun temel olarak Forgotten Warrior tarzında bir grafiklere sahiptir ve konusu karakterimizin bir tür oyun içinde bulunan canavarlar tarafından kovalanır ve karakterimiz onları yok etmeye çalışır. Oyunun zorluk mantığı, her bir dizi seviyede düşman yaratıklar yavaş yavaş artar ve karakterimiz her bir dizi seviyede kendine bir güç ekleyebilir. Oyunun içerisinde Meydan Okumayı kazanıldığında, oyun oyuncuya bir sonraki hedef hakkında bilgi verecek ve oyun devam edecektir. Oyunun el kitabı maceranın asla bitmeyeceğini iddia ediyor ve kaç tane zorluk seviyesinin var olduğunu olduğunu belirtmiyor.

Oyunda karakterimiz mağlup edilinceye kadar durdurulmaz. Zorluk seviyesi devam ettikçe oyunu oynayanlar, oyunun kendileri için hiç zor olmadığını söylemektedirler. aksine gittikçe daha da kolaylaşacaktır. Bir noktadan sonra oyuncuların oyunun bitmesini isteyen oyuncu tarafından ele geçirildiklerinde giderek daha fazla sıkıntılı hale geliyor. Oyun, her bir seviye arttığı zaman anormal etkileri artmaya başlayacaktır. Anormal özelliği ise her bir dizi seviyeye göre farklılık göstermektedir. Her bir dizi seviye arttıkça aygıtın donanımlarında organik ya da farklı donanım materyallerinin oluşmasına neden olacaktır, bu materyaller seviyeden bağımsız olarak faydalı veya zararlı olabilir. Materyallerin incelenmesi neredeyse imkansızdır çünkü Oyuna başladıktan sonra kişinin karakteri ölene kadar asla durmaz veya durdurulamaz. Karakter öldüğü zaman anormal etki kaybolur yani anormal etki Oyun, çalıştırıldığı ve bittiği zaman etki etmektedir. Oyunun bölümleri çok aşırı uzun olmadığı için anormal materyaller her bir dizi seviye atladıkça değişir, bu özelliğin nasıl oluştuğu hala bilinmiyor.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License