RSC-126


RSC-126-2.png

Kırmızı Gül Şövalyeleri Amblemi

{$izah}

Keşif: 29/10/20██ tarihlerinde, Roma'nın ███████ şehrinin ████ ██████ Eyaletinde yapılan kazıda şans eseri bulundu. Eski Lonca evine benzeyen bu yerde kimsenin olmadığı raporlandı. RSC Kurumu bölgeye Doktor Lovecraft'ın intikal etmesini ve bu olayı ona sınırsız yetki verip emanet etmiştir. Doktor Lovecraft belli bir süre sonra yazdığı raporda buranın orta çağdan kaldığı ve bir yazının duvarda olduğunu eski eşyaların olduğunu rapor etmiştir (Ek-Rapor 1). Doktor Lovecraft her ihtimale karşı önlem alıp Penta-6 ekibini ve Epsilon-25 ekiplerini bölgeye sevk edilmesi için talimat vermiştir.

Saklama Prosedürleri: RSC-126, Tesis-68'de Seviye 4 güvenlik seviyesi dışındaki personelin izinsiz RSC-126 ile iletişim kurması kesinlikle yasaktır. Bulunan bölgeye kesinlikle zarar verilmesi yasaktır bu kurallara uymayan personeller cezalandırılacaktır. RSC-126'nın çevresi bölgesel olarak korunmalıdır. Halkın onu bulması önlenmelidir. Acil durum olduğu zaman ilk olarak Doktor Lovecraft'ın bilgilendirilmesi gereklidir.

Açıklama: RSC-126 insan görünümlü 1.89 boyunda içi boş olan siyah zırhlı siyah pelerin kullanan şövalye zırhıdır. Siyah zırhının üstünde Kırmızı Gül sembolü vardır. Dokunduğu kişileri rahatlama özelliğine sahiptir ve o kişi hakkında bilgi edinebilir. (Denek-███1 ve Denek-███2 üzerinde yapılan Test-1 ve Test-2 deneylerine bakınız). Penta-6 ekibi ile Lonca evi içinde keşif araştırması yapan Doktor Lovecraft sabit duran siyah zırhı fark etmiş ve yanına gidip incelemeye başlamıştır. Kırmızı Gül sembolüne dokunmuş ve oradan ileri doğru hareketlenmiştir. Hareketlenme fark edilince (konuşmalar için Ek Belge-A'ya bakınız) o tarafa doğru harekete geçmişlerdir. Sevdiği güvendiği kişilere kırmızı gül verdiği sonradan anlaşılmıştır. Sınırsız gül çıkardığı ve nasıl yaptığı bilinmiyor. RSC-126'nın üstünde yapılan testlerde bir sonuç elde edilememiştir. Gizemi halen sürmektedir.

Tarihçe


Tarihi geçmişi ne kadar köklü ve gizemli olunsa da Kırmızı Gül Şövalyeleri Tarikatı, insan nüfusunun düşüşünü engellemek ve hem şeytanların hem de cadı ve vampirlerin tehditlerine cevap olarak kuruldu. Ne kadar tarihten silinip unutulsa da Doktor Lovecraft tarafından tekrar kurularak insanlık adına faaliyete geçmiştir. RSC Kurumu ile çok yakın ilişkileri vardır. Seçilen en genç yaştaki kişiler, büyü ile doğrudan yakın dövüş tekniklerine entegre olan, büyü ile kılıç ustalığını birleştiren bir dövüş tarzında uzmanlaşmış, Kırmızı Gül Şövalyeleri Tarikatının yarattığı askeri bir grup. Kırmızı Gül Şövalyeleri Tarikatı bir elit askeri gruptur. Dünya'daki anormal varlıkları durdurmak için görevlerle uğraşırlar RSC Kurumu için büyük önem taşıyan kişilerin korunmasında da yardımcı olan ve birçok elit birimden oluşurlar. Dünyada başka gruplar olmasına rağmen, en az kayıp veren ve görevleri için canlarını tereddütsüz verecek kadar sadık ve hayatta kalabilecek en etkili insan Tarikatı olarak öne çıkan Kırmızı Gül Şövalyeleri'dir.

Çocuk Politikası:


Sayılarını arttırmak için, Kırmızı Gül Şövalyeleri Tarikatı bünyesindeki tüm askerleri hegemonya için savaşmaya teşvik eder ancak, sıkı nüfus düzenlemelerine sahipler ve dış dünyadan insanların kapılarına girmesine izin veremeyebilirler.

Bu çelişkili tutum, askerleri arasında üremeyi desteklemedeki amaçlarının aslında onlara savaşacak bir şeyler vermek olabileceğini göstermektedir.

Ayrıca, askeri eğitimler dışında akademik eğitime de çok önem verilir.

İnsanlar üzerinde deneyler yapıyorlardı ki bu, [VERİ GİZLENDİ] yönelik bir deneydi bu da uygulanabilir askerlere dönüştürüyor test deneklerinin bu sınama koşullarında ölmesi veya öldürülmesi olağandışı değildir.

Üniforma:


Standart Kırmızı Gül Şövalyeleri Tarikatı üniforması, önü iki sıra altın düğmeli, omuz apoletleri de dahil olmak üzere siyah renkte ayrıntıları olan uzun kollu, çift göğüslü siyah bir ceketten oluşur.

Bazı Kırmızı Gül Şövalyeleri Tarikatı üyeleri isteğe göre her iki omzundan çapraz olarak geçen bir veya iki Sam Brown'e kemeri takmaktadır.

Kırmızı Gül Şövalyeleri Tarikatı'nın tüm üyeleri bir çift siyah geçit eldiveni ve altın bir bel plakasına sahip kırmızı siyah dokuma kemerler kullanmaktadır.

Tüm erkek üyeler standart üniforma pantolon giyerler. Çoğu kadın üye standart üniforma giyer, ancak çoğunluk üniformayı pantolon lehine bırakmayı tercih ediyor. Çoğu üye siyah ayakkabı giymesine rağmen tozluk veya çorapların üzerinden geçen bir çift siyah bot giyer.

Bazı üyeler astarlı siyah bir pelerin giyiyor. Bazıları ayrıca açık siyah ve altın renkli detaylara sahip kepi tarzı bir başlık giyer.

Üst sıralı rütbeliler benzer bir üniforma giyerler ancak normal siyah ve altın yerine daha canlı kırmızı ve altın detaylarla giyerler. Bu üniformalar aynı zamanda stilize gül kolye gibi çeşitli süslemeler içerir.Kırmızı Gül Şövalye Yemini


Ek Belge-1

Orta çağdan kalma kılıçlar kalkanlar mevcut. Döşeli bir lonca evinde dikilmiş duruyor sanki zaman burayı unutup geçmiş. Giriş yerinin üstünde kocaman bir yazı var bir yemin olduğunu var sayıyorum. Geri kalan raporu tamamen araştırınca yazacağım.

Ek Belge-A

Dr. Lovecraft ve RSC-126 arasındaki ilk temas;

Penta-6 [██████ ███]: Hareketlenme var, konumunuzu alın.

Dr. Lovecraft: Siz ikiniz benimle, diğerleriniz konumunuzu koruyun. [RSC-126'nın önüne doğru yürüyorlardır.]

Penta-6 [███ █████]: Anlaşıldı.

Penta-6 [████ ███████]: Tamam.

RSC-126: [Dizlerinin üstünden kalkar ve dikilir elini kılıcının kabzasına götürür hazır şekilde bekler.] KİM VAR ORADA? Kendinizi Tanıtın! yada gazabıma uğrayıp acınıza burada son vereyim!

Penta-6 [████ ███████]: [RSC-126'ya nişan alır] Efendim emriniz?

Dr. Lovecraft: Ateş etmeyein! Ve silahlarınızı indirin… [RSC-126'ya bir metre yaklaşır.] Ben Doktor Lovecraft, buraya savaş ve saygısızlık için degil konuşacak biri var mı diye geldim. anlaşmak için geldim. Bu kutsal yerde kan dökülmesini istemeyiz değil mi? Bu terbiyesizliktir, hakarettir. Kendinizi tanıtınız efendim.

RSC-126: Ben Gül Şövalyesiyim! Kırmızı Gül Şövalyesi! Elinizdeki Siyah Hançerlerin Silah olduğunu farz ediyorum Doktor, bana doğrultugunuza göre.

Dr. Lovecraft: Evet tahmininde kesinlikle haklısın. insanoğlu geliştikçe silahlarda gelişti. Askerlere Silahlarını İndirmelerini Söylersem, bize zarar vermeyeceğinize onurunuz üzere yemin edermisiniz.

RSC-126: Buraya zarar vermeyecekseniz tehdit oluşturmayacaksanız yemin ediyorum size bir zarar gelmeyecek.

Dr. Lovecraft: [Askerelere Doğru] Silahlarınızı İndirin.

Dr. Lovecraft: [Selamlayarak silahını koltuk altı tabanca kılıfına takar] Sadece sizinle konuşmak istiyorum, eğer buna layıksam.

RSC-126: Teklifinizi kabul ediyorum.

Dr. Lovecraft: Beyler, Rahat. Etrafı Kontrol Edin, Önemli Bir Şey Bulursanız bana Rapor edin.

Penta-6 [███ █████]: Anlaşıldı.

Penta-6 [████ ███████]: Tamam.

[KONUŞMANIN SONU]

Ek Belge-B

RSC-126 ile Doktor Lovecraftin röportajı;

Dr. Lovecraft: Selamlar Efendim.

RSC-126: Selamlar olsun sana!

Dr. Lovecraft: Eğer buna layıksam, Kendiniz Hakkında Sorular Sorabilir miyim?

RSC-126: İşkiliniz Olmasın Doktor, Ama Bunun Karşılığında Bende Soru Soracağım.

Dr. Lovecraft: Anlaştık, Adınızı Öğrenebilir miyim?

RSC-126: Adımı Hatırlamıyorum. ben Gül Sövalyesiyim bana öyle seslenebilirsin o kafi.

Dr. Lovecraft: Ne kadar zamandır buradasın?

RSC-126: Çok uzun zamanlardır burada Nöbet Tutuyordum doktor. zaman nede tez geçmiş değil mi?

Dr. Lovecraft: Açmısın?

RSC-126: Hayır aç degilim. asırlardır bu zevklerden mahrumum doktor.

Dr. Lovecraft: Anladım. Gül Şövalyesi sözünün eriymişsin genelde böyle karşılaşmalar kanlı biter. Benim tercih edeceğim bir yol değil açıkcası.

RSC-126: Ben yeminlerim için yaşarım.

Dr. Lovecraft: Neden buradasın? burası neresi?

RSC-126: Burası benim evim! buranın koruyucusu benim. Burada doğdum burada öleceğim. Ben Kırmızı Gül Şövalyeleri Tarikatının bekçisiyim! onlar geri dönecek, sadece beklemeliyim.

Dr. Lovecraft: Bu tarikatın amacı ne?

RSC-126: biz hiçbir Kralın emrinde olmadık. Bize kimse emir Veremez! Biz güvendiğimiz kişiden emir alır onu dinleriz! Biz bu dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi zayıf olanlara, haksızlığa uğrayanlara, yalana, savaşa ve kaosa karşı bizler bir çareyiz!

Dr. Lovecraft: Anlıyorum bizim yaptığımiz işleri zamanında yapıyormuşsunuz. güven sağlıyormuşsunuz.

Dr. Lovecraf: Ailen yok mu? Sevdiğin biri karın? Çocukların?

RSC-126: Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum doktor.

Dr. Lovecraft: Elbette. Peki Tarikatınıza nasıl katıldın. Nasıl bu hale geldin.

RSC-126: Nasıl bu hale geldiğimi şuan hatırlayamıyorum hatırladığım an anlatacağım size doktor söz veriyorum. Dokuz on yaş civarında babam tarafından bu tarikata gönderildim soylu ailelerin geç oğulları buraya katılır şövalye olacaklarını sanarlardı en iyiler Kırmızı Gül Şövalyelerine seçilir diğerleri Şövalye unvanı alıp Kralların ve çevranin kuklası haline gelirdi. Bizlere küçük şövalye adaylarına genç soylu denir ondört yaşından büyüklere ise şövalye yaveri denirdi. Şövalye olmak amacı ile bir araya gelen onlarca kişiydik. Küçük yaştan itibaren at binmeyi, en üst seviyede her türlü silahı kullanmayı, dövüşmeyi, avlanmayı hatta yüzmeyi öğrenmemiz gerekiyordu o yaştan itibaren hergün sıkı bir çalışma ile ustalaşmamız bekleniyordu. O kadar kişi bu çalışmalarda heba oldu. Sadece demirden bile sert iradeye sahip olanlar kaldı.

Dr. Lovecraft: Peki ne zama eğitiminiz bitiyordu? Kaçınız Bunu Başarabildi?

RSC-126: Şövalye yaverleri yirmi dört yaşına gelince Kırmızı Gül Zırhı kuşanarak Tarikata özel ve gizli bir törenle şövalye ilan edilirdik. Gülerek Ben yirmi yaşında çoktan olmuştum arada böyle olayların olduğu söylenmişti bana. Konuya döneyim

RSC-126: [Pelerininden kırmızı gül çıkarıp masaya koyar]

RSC-126: Biz Bizden Olmayan Kimseden Emir Almayız! Kralların Önünde Diz Çökmeyiz! Din Adamlarının Yüzüğünü Öpmeyiz! Padişahlara eğilmeyiz! İlk yeminimizi sembolünüz olan Gül Heykelinin önünde geçer teker teker sıra ile diz çökerek yemin ederiz. Yeminimizden sonra kılıcımızla avcumuzun içini kesip Gül Heykeline akıtırız. Affedin ama Yandaşlarımı hiçbirini hatırlayamıyorum Doktor, ama şunu bilirim ki Seçilen kişiler on veya yirmiyi geçmezdi.

Dr. Lovecraft: Yemininizi duya bilirmiyim?

RSC-126: Ayağa kalkıp masadaki al renkli gülü alır kılıcını çıkartıp diz çöker ve iki elinin arasına gülü alıp kılıcın korkuluk kısmına yaslanır; Ben Bir Askerim! Ben Bir Çiftci, Bir Demirci, Bir Hekim Ve Bir Bekçiyim! Bazen Güç, Bazen Öfke… Bazen Kudret Bazen Masumiyet… Ben Kırmızı Gül Şövalyesiyim! Ben Nefesim, Güvenim! Gözlerim Gördükçe Doğruyu Kendime Tarafbilir, Dilim Konuştukça Bildiğimi Söylerim. Her Kim Önümde Tökezlerse Ona Bir El Bir Omuz Hatta Bir Kalkanım. Ben Yanlışa Yada Doğru… Düşmana Saygıyım! Ben Güneşin Karşısında Gölge Doğrunun Karşısında Yalanım! Neye İhtiyaç Duyulursa Oyum! Ben adalet, Bir Kırmızı Gül Şövalyesiyim!

RSC-126: şimdi Ben Size Soru Soracağım.

Dr. Lovecraft: [taş basamağa oturur] dinliyorum.

RSC-126: Kendinizi Doktor Olarak Tanıttınız, madem doktorsunuz maske takmıyor musunuz?

Dr. Lovecraft: [Kıkırdar] Vebaya çare asırlar önce bulundu. artık öyle bir hastalık yok.

RSC-126: Peki, Kimsiniz Siz Doktor?

Dr. Lovecraft: Bizler ise, bilinmeyen zararlı her türlü varlığı müdahale edip insanlardan uzak tutuyoruz.

RSC-126: Anlıyorum doktor. Kayıplar versekte amaç için küçük bir bedel.

Dr. Lovecraft: Bana Bir El at, bu bacaklar eskisi gibi çalışmıyor. [Kalkması için elini RSC-126 uzatır]

RSC-126: Doktor, bayadır bu dünyadasın gözlerinden anlayabiliyorum ve duygularını hissedebiliyorum. Gülümseyerek Yaşını göstermediğin kesin. [Elindeki gülü doktora uzatarak]

RSC-126: Doktor,

Dr. Lovecraft: [ona döner]

RSC-126: [Bir Gül Çıkararak] Benden Neye İhtiyacın Olursa Muklaka Söyleyin Doktor,

Dr. Lovecraft: Benim gitmem gerek işlerimi halledip geleceğim daha çok konuşacağız seninle.

[Konuşmanın Sonu]

Doktor Lovecraft'an bir köşe yazısı


Kırmızı Gül Şövalyeleri Tarikatı RSC Kurumuna bağlanmalı ve genç yaşta ki özenle seçilmiş çocukları Elit Asker olarak eğitmek için en kısa sürede çalışmalara başlayacağım. Az ve etkili bir Elit Asker Birliği RSC kurumuna çok fayda sağlayacaktır.

Not: Görevlerden çok önemli RSC personellerini korumak için atanabilirler.

Ek Belge-2

Deneyler

Deney-1

Denek-███1 İngiliz asıllı erkek. ██████ ceza evinde cinayetten dolayı müebbet hapis ile çarptırılmış bir suçlu.


RSC-126: Selamlar olsun.

Denek-███1: Şaka falan mı bu? cadılar bayramı kostümü giymiş bir şövalye ile mi konuşacağım?

RSC-126: [Ayağa kalkar ve Denek-███1'e yaklaşarak kılıcını çıkartır] Görüyorum neler yaptıklarını, Sen kötü birisisin. var olamayacak kadar kötü birisi!

[Veriler Gizlenmiştir]

Deney-2

Denek-███2 Türk asıllı bir kadındır. İleri seviye karaciğer kanseri.

RSC-126: [RSC-126, Denek-███2'yi görür görmez ayağa kalkar] Selam olsun size güller güzeli Leydim! Lütfen, Buyurun.

Denek-███2: Tamam… Şey… Teşekkür ederim. Neden şövalye zırhı giyiyorsunuz.

RSC-126: Bu Çok Uzun Bir Hikaye Leydim… Bunu nasıl açıklayacağımı bilmiyorum. [Pelerinden gül çıkartıp Denek-███2'ye uzatır] Lütfen bu armağanımı kabul edin sizin kadar narindir.

Denek-███2: Teşekkürler ama bu durum bana garip geliyor nedense.

RSC-126: [Denek-███2'ye yaklaşıp elini tutar] Çok acılar çekmişsiniz leydim. bu dünya hassas güller için bir cehennemdir, Yaralanmışsınız! İzniniz ile, Yakında acınız son bulacak ruhunuz özgürce aramızda dolaşacak. Hastalığına yardım edemem ama o zamana kadar endişeni tedirginliğini ve korkunu dindire bilirim.

[VERİLER GİZLENDİ]

Not: RSC-126, Denekler üzerinde yapılan testlerde hastalıklarında bir iyileşme olmadığı raporlandı. RSC-126'nın acı, korku, stres, endişe ve gerginlik gibi duyguları rahatlattığı belirlendi. İyileştirme gücünün olduğu düşünülüyor ama hiç kullanmadı.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License