RSC-135


Keşif: 24/██/200█ tarihinde Tiran Denizinin Calabria Adasında meydana gelen büyük bir patlama sonucunda adadan mavi renkli dumanların çıkmaya başlayıp aralıksız olarak halkın büyük bir kısmında ██████ oluşturması nedeniyle (Ek Belgeye Bakınız) kurum dumanın kaynağını araştırmak üzere Calabria Adasına ayak bastı.

Saklama Prosedürleri: RSC-135, Tesis-133'te 7/24 gözetim altında tutmakla beraber düzenli olarak personellerce temizlenmesi gerekmektedir. RSC-135 duvarları 70 santim kalınlığında cam ile kaplı hava geçirmez bir odada tutulmaktadır. Personeller RSC-135'in odasına oksijen tüpü ve bir radyasyon önleyici takarak girmelidir. Olası bir havaya temas durumunda derhal vakumlar açılmalı ve içerideki hava en az 4 dakika içinde dışarıya atılmalıdır.Mecburi bir tahlil durumunda RSC-135 kurumun özel olarak tasarladığı Coleria Küplerinin içine konulmalıdır.

Açıklama: RSC-135 henüz belirlenememiş metaller ve kablolardan oluşmuş paslı delikli bir makinedir.
Yaklaşık olarak 64 santim uzunluğunda ve 42 kilogram ağırlığındadır.Hava ile temas ettikten yaklaşık 5 dakika sonra RSC-135 içinde siyanür, iyot ve ████ bulunan koyu mavi bir duman yaymaya başlar.
Personeller hassas bir dozimetre kullanarak dumanın taşıdığı radyasyon oranı yaklaşık olarak 80000 mSv olarak ölçülmüştür. Dr. Cornelia'ya göre bu duman bir insanın derisini yaklaşık olarak 4 saniye tüm organları ve kemikleri ise 17 saniye içinde eritebilecek derecede radyasyona sahiptir.

Ek Belge

ID: 00-00-81

24/█/200█ tarihinde Calabria Adasında meydana gelen duman salınımında yaklaşık olarak ████ kişinin kusma, deri dökülmeleri, 3. dereceden yanık, baş ağrısı, göz ve burun kanaması, iç kanama, dış kanama, halüsinasyon, isteksizlik gibi yüksek derecede radyasyon belirtileri gösterdiği saptandı.

Salınımdan yaklaşık olarak 2-3 gün sonra yüksek derecede radyasyona bağlı ölümler gerçekleşmeye başladı.

Kurum ölümlerin önüne geçmek için hastalanan insanlara tedavi işlemlerine ████ sağlık kurumu adı altında derhal başladı.

05/12/2012 tarihinde Calabria ve çevresindeki adalar acil tahliye emriyle tahliye edildi.

Dumandan etkilenen personeller tedavi için Tesis-092'den gönderildi.

Dr. Cornelia kuruluştan yardım istedi. Kuruluş Dr. Cornelia'nın araştırmalarına destek olmak amacıyla Dr. Wickeline'i geçici olarak Tesis-202'ye gönderdi.

Dr. Cornelia ve Dr. Wickeline Arasındaki Görüşme Kaydı;

ID: 00-00-82

Dr. Wickeline: Anladığım kadarı ile meşhur makinemiz bu

Dr. Cornelia: Kesinlikle. Ona çok yaklaşmamanı öneririm.

Dr. Wickeline: Tatlım inan bana bundan daha tehlikeli bir şeyin bakımını ben üstleniyorum.

Dr. Cornelia: Evet. Raporunu okudum.

Dr. Wickeline: Kağıtlara Bakarak Siyanür…Bu şey şu ana kadar kaç kişiyi öldürdü.

Dr. Cornelia: Bir ada dolusu insan.

Dr. Wickeline: Yok etmeyi denediniz mi?

Dr. Cornelia: İmkansız. Her yolu denedik.

Dr. Wickeline: Demek o yüzden kutuları buraya getirdiniz.

Dr. Cornelia: Başka bir şansımız olduğunu düşünmüyorum. Bir yolunu bulana kadar onu muhafaza etmeye devam edeceğiz.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License