RSC-145


Keşif: ██/11/19██ yılında Almanya'nın ███████ kentinde bir sanayi deposunda bulundu. İlk başta incelenip müzeye konulması konusunda anlaşıldı. Müzede çalışan bir temizlikçi tankı şans eseri çalıştırınca kendisini geçmişe götürdüğü iddia edilince RSC kurumu tarafından tank incelemeye alındı.

Saklama Prosedürleri: RSC-145, Tesis-133'te muhafaza edilmektedir. Dikkatli kullanıldığı zaman herhangi bir tehlike yaşatmayacağı için özel bir depoda bulundurulur. Haftada bir temizliği yapılır. Odaya seviye 2 ve üstü personeller girebilir.

Açıklama: RSC-145, Alman yapımı Panzerkampfwagen VI Tiger 1 tankıdır. Üzerinde üretim numarası yazmamasıyla beraber birlik numarası da yazmamaktadır. Alman kayıtlarında hakkında hiçbir bilgi bulunamamıştır. III. Reich'ın son zamanlarında üretildiği düşünülmektedir.

RSC-145 in şu zamana kadar bilinen tek anormal özelliği direksiyonun yanında bulunan düğmeye basılınca kişiyi rastgele bir zaman dilimine götürmesidir. Yapılan deneylerde tankın içinde bulunan deneklerin motor çalışınca yok olduğu (rastgele bir zamana gidildiği) ama tankın herhangi bir şekilde gözden kaybolma durumu olmadığı gözlemlenmiştir. Deneylerin %90'ın da deneklerin 1 dakika içerisinde geri döndüğü kalan deneklere ise ulaşılamadığı gözlemlenmiştir. Deneklerin kaçmasını önlemek için sadece dışarı bakabilecekleri uzunlukta bir zincir ile bağlanmışlardır.

Deney sırasında video kaydı alan deneklerin videolarına bakıldığı zaman motor çalıştığı zaman direksiyonun yanında bulunan düğmeye basılınca deneklerin zamanda yolculuk yapıldığı kanıtlanmıştır. Alınan video kayıtlarında motor çalıştığı zaman video kaydının durduğu, 10 saniye sonra ise video kaydının yeniden başladığı gözlemlenmiştir.

Normal bir Tiger 1 gibi atış yapabilen bu tank ta 2 tane olan Maschinengewehr 34 silahının ikisi de çalışmamaktadır. Mermi olarak her MG34 ün kullandığı 7.92 mini metrelik Mauser mermi kullanmasına rağmen mekanizma çalışmamaktadır ama kullandığı 8.8 santim KwK 36 topları sorun yaratmamaktadır. Denekler motor çalışmamasına rağmen topu ateşlendiği mekanizmanın çalıştığı söylemişlerdir. Normal bir Tiger'ın aksine 50 Tondur (normal bir Tiger 56.9 ton) ama parçaları sökülüp incelendiği zaman herhangi bir eksik parça bulunamadı. Deneyler sonucunda RSC-145'e herhangi bir fiziksel hasar verilemediği gözlemlenmiştir.

DENEYLER

Denek-1451: Denek video kaydında gözüktüğü gibi [Belge Taşınmış] 1918 yılına dönmüş.
Denek-1452: Denek 1350 yılına dönmüştür, çok geçmeden deneğe veba geçtiği anlaşılır ve denek infaz edilir
Denek-1454: Denek II. dünya savaşında Libya cephesine dönmüştür. Video kayıtlarında İngiliz tank birliğinin ağır saldırısına rağmen Tiger bir çizik bile almamıştır.
Denek-1456: Denek yaralı bir şekilde tanktan çıkmıştır, denek kamerayı kaybettiğini söylemiştir. Neden bu halde olduğu sorulurken cevap vermemiş, çok geçmeden ölmüştür.
Denek-1459: Denek kolları ve bacakları kopulmuş bir şekilde döndü, kamera deneğin midesinde bulundu. Kamera kayıtları ise bulunamadı.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License