RSC-176


Keşif: RSC-176, ██/██/20██ tarihinde, akşam 11 civarında, ████'daki ██████ şehrinin 1.4km doğusundaki bir kanalizasyon hattının doğu boşaltım bölümünden gelen garip sesleri araştırmak için bir polis ekibinin gitmesiyle keşfedildi. Araştırmaya giden polisler geri dönmedi. Önceki polis ekibinin dönmemesinin ardından 5 kişilik bir polis ekibi kanalizasyona gitti. Polis memuru ████ █████'ın kullandığı bir cep telefonu şarjı bitmiş şekilde bulundu ve polis merkezine getirildi. ████ █████'ın telefon kamerasında 1 saat 3 dakikalık bir videodan başka hiçbir kayda değer şey bulunamadı. Videonun başında RSC-176'nın, polisleri hipnotize ederek kendine çektiği, polisin kamerayı düşürdüğü ve kameranın tavanı çeker halde kaldığı gözükmektedir. Videonun sonrasında biraz uzaktan RSC-176'nın polis memurlarını parçaladıktan sonra onlardan yemek yaptığına dair sesler duyulmaktadır. Video, telefonun depolama alanının bitmesiyle durmuş durumdaydı. Video kaydı yapan cihaza Kurum el koydu, polis ekibine hafıza silici ilaç verildi. RSC-176 ise kanalizasyon ve çevresinde bulunamadı.

RSC-176, en son görüldüğü bölgenin 300m batısındaki bir kanalizasyonda bir kurbanını parçalara ayırırken DTF ekipleri tarafından bulundu ve RSC-176 nedeni bilinmese de zorluk çıkartmadan DTF ekiplerine teslim oldu. RSC-176'nın ilk görüldüğü kanalizasyonda toplamda 28 insan iskeletine, etraftaki çöplük ve hurdalıklardan topladığı malzemelerle hazırladığı küçük bir mutfağa rastlandı. RSC-176 bugüne kadar toplamda 83 kişinin ölümüne sebep oldu ve sebep olduğu diğer ölümler hala araştırılmakta.

Saklama Prosedürleri: RSC-176, Tesis-68'de yerin 10 metre altında tavanı başlayan, toplam 1 kilometrelik uzunluğa, 5 metrelik yüksekliğe, 3 girişe sahip özel bir kanalizasyonda tutulmalıdır. Kanalizasyonun iç sıcaklığı, RSC-176'nın isteği üzerine her 4 haftada bir 10°C'den 30°C'ye değiştirilmeli ve 4 hafta sonra yine 10C°'ye döndürülmelidir. Kanalizasyonun içinde bulunan RSC-176'nın yaşama alanı, RSC-176'nın istekleri üzerine, 10x5 metrelik boyuta, bir tek kişilik yatağa, bir duvar saatine, bir portatif tuvalete, bir duş kabinine, temizlik malzemelerine, her ay yenilenen her türden özellikle korku-bilim kurgu türü kitaplarla dolu küçük bir kitaplığa, her 3 ayda bir defa yenilenen bir kıyafet dolabına, bir yemek masasına ve sandalyeye, bir defter ve kaleme, aletleri tam teçhizatlı küçük bir mutfak bölümüne sahip bir oda olmalıdır. RSC-176'nın odasının yakınındaki servis asansörü kullanılmadığı sürece yüzeyde tutulmalı ve bakımı eksiksiz yapılmalıdır.

Kanalizasyon, paslanmaz çelikten oluşan kapılar ile kapatılmış ve yemek bırakmak, kanalizasyondaki kamera ve ısı sistemlerine bakım dışında her zaman kilitli tutulmalıdır. Bakımlar RSC-176'nın uyku saatlerinde 4 adet Seviye 3 kadın personel tarafından sessizce yapılmalıdır. Kanalizasyonun etrafındaki personellerin hepsi kadın personellerden oluşmalıdır. Kanalizasyonun RSC-176'nın yaşam alanı olan kısımda kamera bulunmamalı ve geri kalan kameralar ile izlenmelidir. RSC-176 ile iletişime geçmiş erkek kişiler kurulan iletişim düzeyine göre psikolojik tedavi almalı ya da infaz edilmelidir. Her 2 haftada bir RSC-176'ya Kurum tarafından üretilen 10 kilo sentetik erkek insan eti verilmelidir.

Açıklama: RSC-176, genç yaşlarda, uzun siyah saçlı, beyaz tenli, 2 adet göz bebeği olmayan büyük gözlü, 1.63 boylu, 60 kilo ağırlığında bir insan dişisi görünümündedir. RSC-176'nın koku duyusu bulunmamaktadır ancak ortamdaki insan etinin varlığını bilinmeyen bir şekilde hissedebilmektedir. Bunun içgüdüsel olduğu düşünülmektedir. RSC-176'ın hücreleri ile yapılan deneylerde hücrelerinin normal insan hücrelerinden 4.5 kat daha yavaş yaşlandığı, normalden bir miktar daha fazla rejenerasyon a sahip olduğu, bir çok hastalığa (sıtma, bir çok grip türü, tüm mantarlar, bazı parazit türleri) karşı bağışıklığı olduğu görülmüştür.

Çok parlak ışık kaynaklarına anlık bir bakış bile RSC-176'da geçici körlüğe neden olmaktadır (Güneş ışığına 0.5 saniyelik bir bakış için 14 saniyelik körlük). Eğer bakış süresi uzarsa RSC-176'nın gözleri zarar görebilir. RSC-176'nın gözleri hafif zarar görürse kendi halinde iyileşebilir ancak ağır derecede zarar görürse RSC-176'nın gözüne kök hücre tedavisi uygulanmalıdır aksi takdirde RSC-176 kör olabilir. RSC-176'nın gözbebekleri olmamasına rağmen karanlıkta varmışçasına parlayabilir.

RSC-176'nın IQ'su normal bir insanın IQ'suyla hemen hemen aynıdır. RSC-176, kişilik olarak pozitif, zeki ve sakindir. RSC-176'yla iletişim kurma denemeleri başarısız olmuştur ancak kanalizasyon kapılarının önüne bıraktığı notlarla isteklerini belirtmiş ve Kurum'un sorabileceği bazı soruları cevaplamıştır. RSC-176, kitap okumayı ve yemek yapmayı sevmektedir. Zamanını kanalizasyonun etrafında dolaşırken kitap okumaya, yemek yiyeceği zaman Kurum'un verdiği sentetik insan etinden yiyecek yapmaya ayırdığı görülmüştür. RSC-176 kaçmak istememekte ve buna çalışmamaktadır. Bunun sebebinin kanalizasyonun onun yaşama şartlarını karşılaması olduğu düşünülmektedir. RSC-176, aç olduğu zamanlar haricinde insanlardan uzak durmayı tercih eder. Aç olduğu zamanlarda erkek ve dişi kişilere saldırır ancak dişi kişilere saldırmasının sebebi gıda ihtiyacından değil, diğer dişi kişilerin "kendi yiyeceğini almasını istemediğinden"dir. RSC-176'nın neden bu şekilde düşündüğü bilinmemektedir.

Bir keresinde, 176'nın gıda ihtiyacı için gıda malzemesini kanalizasyonun girişine götürüyordum. Bilirsiniz, şu sentetik insan etlerinden. Ve bir köşeden o çıktı. Hiçbir şey söylemedi ancak ona baktıkça etraf kararmaya başladı. Ve sonrasında tek görebildiğim şey onun parlayan gözleri ve etrafında birden ortaya çıkan neon tabelalara benzeyen yazılardı. Yazılarda ise "yemeğime dokunma, hep böyle yapıyorsunuz, hep benden alıyorsunuz!" yazıyordu. O sırada hissettiğim hisler çok garipti. Ağzımda acı bir tat, kanalizasyonun içi 30 derece olmasına rağmen kemiklerime kadar dondurucu bir soğuk hissettim. Ve orada öylece ayakta kalakaldım. Sanki bir şey beni oraya sımsıkı zincirlemiş ve hareket edemiyormuşum gibi. Sadece bakıp göz kırpabiliyordum. Gıdayı çoktan yere bırakmıştım. Bana yaklaştı ve hiçbir şey söylemeden gıdayı alıp gitti. O köşeyi dönünce her şey normale döndü. Kanalizasyonun hafif aydınlık ışıklarını yeniden görebilmeye başlamıştım, ağzımdaki tat ve soğukluk hissi de gitmişti. Ama ben hala delirmişçesine korkuyordum. Yaklaşık bir dakika sonrasında ise çıkıp gittim. Bir daha bunu yapmak veya başkasının yapmasını istemiyorum.
-Seviye 3 Güvenlik Personeli █████ ████

Ek Bilgi: Güvenlik personeli █████ ████'ın bahsettiği "kararma" ve "neon tabelasına benzeyen yazılar" kameralarda görülmemiştir. Bu olayların farklı bir hipnotize etkisi olduğu düşünülmekte ancak RSC-176'nın neden personeli tamamen kontrol etmediği bilinmiyor. Personel 3 haftalık bir terapiden sonra normal haline dönmüş ancak artık RSC-176 üzerinde çalışmamasının en uygun olacağı düşünülerek başka bir yere atanmıştır.

RSC-176, fiziksel olarak çok güçlü değildir ancak hipnotize etme yeteneğiyle avlanabilmektedir. RSC-176, maksimum 20 metrelik mesafedeki kişileri bilinmeyen bir şekilde hipnotize edebilir. Hipnotize etme işlemini katı ve sıvı engeller dahilinde gerçekleştiremez. RSC-176, dişi kişileri hipnotize edebileceğini notunda yazmıştır ancak görüldüğü kadarıyla erkek kişilerdeki etkisi çok daha fazladır. Hipnotize işlemini yaparken RSC-176 kurbanına doğru bakar ancak herhangi bir ses çıkartmaz. Hipnotize olan erkek kişiler RSC-176'ya sonsuz sadakat duyarlar ve isteklerini yerine getirirler. Bu kişiler hipnotizenin uzun vadeli etkisinde kalırlarsa etki kalıcı olur ve RSC-176'ya her daim yakın olmak isterler ve bunun için her şeyi yaparlar. Kısa vadeli etkiye maruz kalanlar ise amnestik ilaçlar ve psikolojik tedavi ile normal hale getirilebilir, ancak hipnotize oldukları süre boyunca olan hiçbir şeyi ve hipnotize sürecinin nasıl bir şekilde gerçekleştiğini hatırlayamazlar.
RSC-176, kurbanlarının sadece bacak, kol ve gövde bölgelerindeki etleri yer ve geri kalanını bulduğu yerde bırakır. Eğer uzun süre beslenmezse, RSC-176'yı kameralardan gözetleyen kişi, nasıl olduğu bilinmese de RSC-176 tarafından gözetlemeye psikolojik olarak mecbur bırakılır. Bu olaya "Rüyaya Dalış" denir. RSC-176, kameralara bakan kişilerin cinsiyetini umursamadan uzun süreli gözlemleri sonucu kişilerin uyuduklarında rüyalarına girip onları rüya sırasında öldürmeye çalışır ve başarılı olursa kişi gerçekte de ölür. Bu ölümlerin hepsinin nedeni ağlama, yüksek ateş, terleme ve çığlık nöbetlerinin ardına kalp krizine bağlıdır. Bu olaya "Rüya Krizi" denmektedir. Özellikle çığlık nöbetlerinin kişinin rüyada ölüme en yakın olduğu zamanlar meydana geldiği tahmin edilmektedir. Bu olaydan kaçınmak için yaşam alanının yakınına 10 kilo kapasiteli bir servis asansörü kurulmuştur (Kaza Raporu-176-A'ya bakınız).

RSC-176 ile ilgili hiçbir deney yapılmamalıdır. Ancak RSC-176'ya hoparlör aracılığıyla sorular sorulup kağıt ve kalem ile not yazması sayesinde sorular cevaplanabilir 14/10/2018 tarihinden itibaren RSC-176 artık hiçbir soruyu cevaplamayacağını son yazdığı notta belirtmiştir.

Ek Bilgi:█/█/201█ tarihinde fark edildiği üzere, RSC-176'nın yazdığı notların hemen hemen hepsi bilinmeyen bir şekilde daha kaydı tutulamadan kaybolmuştur. Geri kalan notlardaki bilgiler ve istekler ise bu dosyada verilmiştir.

Kaza Raporu-176-A

ID: 00-00-89

Tarih: 24/07/201█
RSC-176, etkileri görülene kadar 2.5 hafta boyunca yiyeceksiz bir şekilde unutulmuştur. 2.5 haftanın sonucunda RSC-176'yı gözleyen kadın güvenlik personeli ████ ██████, (RSC-176-01 olarak bahsedilecektir) vardiyası sırasında RSC-176'nın etkilerine toplam 6 saat boyunca maruz kalmıştır. Nasıl olduğu bilinmese de RSC-176, RSC-176-01'i psikolojik olarak zorlayıp kendisini izletmeye zorlamıştır. Başka bir güvenlik personeli 6 saat sonunda vardiyayı devralmaya gelmiştir ancak RSC-176-01'i o halde görünce Kurum'un üst seviye personellerine haber vermiştir. Doktorlar, RSC-176-01'i incelemeye almıştır. Bu sırada RSC-176'ya bayıltıcı gaz verilmiş, incelenmeye ve eksikleri tespit edilmeye başlanmıştır. RSC-176-01'de kimyasal, psikolojik veya fiziksel hiçbir zarar bulunamamış ve dinlenmesi için gönderilmiştir. RSC-176'da ise uzun süreli açlık belirtileri dışında herhangi bir zarar bulunmamıştır. Yaklaşık 9 saat sonra RSC-176-01 odasında ölü bulundu. Odasında bulunan gizli kamera ile RSC-176-01'in kabus gördüğü süre boyunca ağlama, yüksek ateş, terleme, çığlık nöbetleri geçirdiği, ardından kabusun sonunda kalp krizi geçirdiği görülmüştür.

Kaza Raporu-176-A Ek Dosya:İncelemeler sonucu, RSC-176'nın, 2.5 hafta boyunca gıdadan mahrum kalması sonucunda RSC-176-01'e Rüyaya Dalış ve ardından Rüya Krizi durumlarını yaşattığı anlaşılmıştır. RSC-176'ya sentetik insan etinin verilmesinin daha güvenli ve kolay olması için, RSC-176'nın yaşam bölgesinin yakınına bir adet 10 kilo kapasiteli servis asansörü kuruldu.

Dr. ████: Siz hiç onun yazdığı notları okudunuz mu? Gerçekten de kötü bir el yazısı olsa da okunabilir derecede olduğunu düşünüyorum. Peki siz onun neler hissettiğini biliyor musunuz? Tabi ki de bilmiyorsunuz. O notlarda sadece kendisi ile ilgili özelliklerini değil, aynı zamanda hayat hikayesini ayrıntılarıyla anlatmış. Geçen gün bir personelin elinde onun notlarından birini gördüm ve daha onu yetkililere vermeden öylece çöpe attı. Düşünebiliyor musunuz? Ne biçim personeller işe alıyorsunuz böyle? Amacınız ne sizin? Notu çöpten aldım ve okudum. Eskiden ona olanlar, [VERİ ÇIKARILDI], neden bu şekle sizin yüzünüzden geldiği, insan etine olan açlığının nedeni, beni neden özlediği o ve diğer kağıtları birlikte okuyunca anlaşılıyordu. Her şeyi okuyup anladıktan sonra onu da diğer ele geçirdiğim kağıtlarla birlikte yaktım. Çünkü hiçbiriniz kızımın yazdıklarını hak etmiyorsunuz! Bir avuç işe yaramazı işe alan ahmak insanlarsınız. [VERİ ÇIKARILDI]'da neler yaptığınızı biliyorum ve herkes bu dosyada bunu öğrenecek. Ayrıca o kaza raporu gerçekten de bir kaza ile ilgili miydi? Yoksa bir deney mi? Siz masum bir insanın ölümüne neden oldunuz ve bunlara devam edeceksiniz. Ve bunu okuyan yöneticiler, evet siz, şunu biliyor muydunuz? Tabi ki de biliyordunuz ama ben yine de söyleyeyim. O [VERİ ÇIKARILDI] sentetik de[VERİ ÇIKARILDI]

AD-█: 13/10/2018 tarihinde Yönetim tarafından alınan kararla, RSC-176 tarafından etkilenen ve Kurum'a olan yararlılığını yitiren Dr. ████'ın infazına karar verildi. Ayrıca dosyada yaratmış olduğu "kötü Kurum yöneticileri ve personelleri" algısı ile ilgili yazıların büyük çoğunluğu nedeni belli olmayan bir nedenden ötürü tamamen silinememektedir ancak çalışmalar hala sürmektedir.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License